ÚTERNÍ GLOSY 2.06.2009

Miroslava Macka
Ve včerejším čísle časopisu Týden si klade Martin Fendrych řečnickou otázku: A proč naši mladí hrdinové neházejí vejce na Tomáše Vandase, předsedu Dělnické strany, nebo Petru Edelmannovou, předsedkyni Národní strany? Je snad Paroubek horší?
Dovolím si odpovědět: Jestli je Paroubek horší, nevím, záleží na tom v čem. Ale rozhodně je tisíckrát nebezpečnější. Vandas nebo Edelmannová totiž, na rozdíl od Paroubka, nikdy nebudou mít šanci nám vládnout.

Demokracie podle Paroubka totiž vypadá následovně: Paroubek chce na kandidátce do sněnovny hokejistu Šlégla, neboť se domnívá, že mu jeho popularita též pomůže do premiérského křesla. Kandidáti litoměřické okresní konferece ČSSD ovšem preferují svého člověka. Krajský předseda a Paroubkův člověk Petr Benda vyhrožuje delegátům, že neprojde-li Šlégl, jejich kandidát se nedostane na volitelné místo kandidátky. Když to nepomáhá, litoměřický předseda Piegl ukončuje konferenci pod záminkou, že mezi delegáty je málo žen. Novináři ovšem tyto informace získávají velmi obtížně, neboť litoměřický okresní výbor ČSSD se usnesl, že s nim může mluvit jen jejich předseda, řadovým členům za rozhovor s novináři hrozí vyloučení.
Docela dobře si, bohužel, dovedu představit, že takto Paroubek, rath a další vládnou celorepublikově.
Částečně jim v tom mžeme zabránit již při volbcáh do Evropského parlamentu, definitivně pak na podzim.

V Olomouci včera otevřeli aquapark. Stál půl miliardy a na jeho provoz bude město doplácet cca 30 milionů ročně. Tomu říkám výhodná investice(tedy, nepočítám-li stavební firmy a jejich politiky)!
Stavební firmy pak svůj podíl akcií na aquaparku prodají do deseti let městu, které tak bude mít zcela na krku stárnoucí park, s potřebou dalších a dalších investic. Tomu říkám kšeft!

Čtenář glos P. Š. mi napsal:
Tentokrát panu Paroubkovi věřím, že je přesvědčen o řízení vajíčkové akce ODS. Je to naprosto logické, když si levičák nedokáže představit, že ekonomika může fungovat sama za pomoci "neviditelné ruky", a proto si stejně tak nedokáže představit spontánnost akce velkého množství lidí zhnusených jeho chováním a politikou.

Čtenář glos O. H. mi napsal výtečný postřeh:
"Progresivní zdanění, společné zdanění manželů a důchodový systém spravedlivý k rodinám s dětmi," vyjmenoval nový předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda, co chce prosazovat.
Když to tak vehementně prosazuje, není mu na té větě divný ten rozpor spravedlivý k někomu? Pokud je něco spravedlivé, tak snad ke všem, nebo ona existuje nějaká selektivní spravedlnost? Jestli ona to nakonec nebude nespravedlnost?