Maleníček o Zpěváčkovi ve Velkých Losinách

Po tři májové dny soutěžilo v nádherném jesenickém prostředí Termálních Lázní Velké Losiny čtyřiačtyřicet dětí ve věku od 9 - do 15 let.

Tito zpěváčci byli vybráni z celkového množství šesti tisíc nejúspěšnějších dětí z celé naší republiky aby svými hlásky potěšili nejen lázeňské hosty a rodiče ale i odbornou porotu včetně předsedy Jana Rokyty. Nádherný lidový zpěv se ozýval ze všech koutů přilehlého parku. Atmosféra tohoto klání byla doplněná doprovodným programem.
Co zpěváček, to osobnost. Porota bedlivě sledovala každý výkon a opravdu jim nebylo co závidět. Vždyť vybrat z tolika těch neúspěšnějších dětí jednoho vítěze byl opravdu tvrdý oříšek. Nálada i napětí vibrovalo ze všech stran. Michalka Matušková, ze souboru Maleníček, měla to štěstí, že mohla být součástí této nádherné soutěže. Jen dvě desetinky jí dělily od vysněného finále. Nicméně, podala velmi pěkný výkon a my jí samozřejmě k jejímu nádhernému úspěchu blahopřejeme.

tři kamarádky - zleva Tereza Špačková z Prahy,  uprostřed Eliška Švábová ze Šumperka a Michaela Matušková z Lipníku nad Bečvou
tři kamarádky - zleva Tereza Špačková z Prahy, uprostřed Eliška Švábová ze Šumperka a Michaela Matušková z Lipníku nad Bečvou
Michalka Matušková
Michalka Matušková
Michalka Matušková
Michalka Matušková
s Františkem Synkem
s Františkem Synkem

Květa Kohoutková
Maleníček, Lipník nad Bečvou