ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.05.2009

Miroslava Macka
S pochechtáváním čtu "hlubokomyslné" úvahy a rozvahy sociologů, psychologů a politologů, co že se to skrývá za házením vajec na předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. Moje moudrá matka ovšem měla pro lidi Paroubkova vzhledu a chování jediný stručný a výstižný výraz: "Je to takový lískací typ."
Tedy, jen ho spatříte a ještě než otevře pusu, máte neodolatelné nutkání jednu mu vrazit...a tento instinkt je velmi neomylný.
Což ovšem veliká většina lidí pochopitelně nikdy neudělá, a tak návodné hození prvního vejce jen ukázalo lidem, jak Paroubka "lísknout" jiným způsobem.
A hrubě nesouhlasím s prezidentem Klausem, že je to útok na základní principy demokracie: pro demokracii jsou totiž Paroubek s Rathem mnoho a mnohonásobně nebezpečnější než celoroční snůška hozených vajec. Ti mladí lidé, házející vejce, jen dělají to, co měli členové a příznivci ČSSD, ale i my ostatní, udělat už dávno: vykopat Paroubka a Ratha z české politiky.

Čtenář glos I. O. mi k tomu zaslal následující moudrá slova:
Možná se konečně probudili mladí voliči, kterým se politika pana Paroubka a Ratha jaksi nezamlouvá.
Chce to hesla ve stylu:
" Mladí voliči - přišel Váš čas rozhodnout výsledky voleb."
" Mladí voliči - levice se chystá likvidovat Vaše zaměstnavatele, co bude s Vámi ? "
" Vajíčka patří na talíř, ale Váš názor do volební urny."
Asi by bylo velmi nutné zainteresovat mladé a ty, kteří k volbám nechodí a mají pocit ,že tím pádem nikoho nevolili. Mladí nejsou hloupí, budoucnost je zajímá, ale ve své mladé duši ještě nechápou, že o své budoucnosti musí rozhodnou sami.

Základní škola ve Valašském Meziříčí neodolala soustředěnému ataku pseudohumanistů všeho druhu a váhových kategorií a odtroubila svůj plán na zavedení speciální romské třídy s podpůrnými programy.
Je na palici, jak nesmyslně se chováme: což takhle nechat experiment proběhnout a pak zjistit, jaký je výsledek výuky tamních školáků v porovnání s cikáňaty z jiných, "korektních" tříd? A podle toho postupovat dál....?

Na palici je také nejnovější zpráva z Německa: vysoké ceny elektrické energie trápí německý průmysl. Je tedy zapotřebí mu pomoci. Jak? Vláda z peněz vybraných na daních chce velkým průmyslovým podnikům kompenzovat vysoké částky, za které nakupují "emisní povolenky"!
Což takhle emisní povolenky zrušit? A také se znovu pustit do staveb atomových elektráren?