Nové objekty z papíru.

Medvěd, žirafa, turista a kočár, tak přesně takovou nesourodou skupinku mohli lidé potkat na silnici mezi Městem Albrechticemi a Linhartovy. Řeč je totiž o nových papírových obyvatelích linhartovského zámku, které vyrobily děti z výtvarné dílny Jaroslava Hrubého.

Jednotliví členové této skupiny mají za sebou kus cesty, při které zažili i přivázání na traktorové vlečce. "Jé odvážejí nám žirafu," komentovalo nakládku papírových soch jedno z dětí, které vycházely z budovy Základní školy Města Albrechtice. A komentovat bylo vskutku co. Naložit pět velkých soch, z nichž každá má jiný rozměr, nebylo snadné.

Plné ruce práce s nimi měl nejen správce zámku Jaroslav Hrubý, ale také čtyři žáci albrechtické školy, kteří přišli s převozem pomoci.
Vejde se ten kočár na šířku, nebo musí jít podél?" ptal se Jaroslav Hrubý svých pomocníků a pokračoval, Sem dáme žirafu, naproti lva a pod její břicho můžeme dát medvěda." Sochy pak bylo nutné ještě přivázat ke korbě, aby cestou nepřišly k úrazu. Poté se již nevšední přesun vydal na cestu.
V linhartovském zámku svou pouť ukončili. Kočár se stane součástí expozice o historii poštovnictví, turista bude připomínat téma letošní zámecké sezóny o cestování a žirafa, medvěd i lev se přidají k ostatním zvířecím obyvatelům zámku.

Návštěvníci zámku sochy poprvé uvidí na slavnostním zahájení zámecké sezóny, která se koná 30. května v 10.00.

Krnovské noviny REGION
Květa Gebauerová
Ze dne 26.května 2009