ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.05.2009

Miroslava Macka
Přijetí lisabonské smlouvy senátní většinou je očekávaným výsledkem, složeným dílem ze socialistických ambicí levice, pro kterou je nová Evropská unie značným naplněním internacionálních snů o vládě navěky, a dílem vlezdoprdelismu a předposranosti dalších, kteří přišli na to, že plavat s proudem je pohodlné (ovšem jen do doby, než velmoci prudce otočí proud a oni se utopí a my s nimi).
Nejvíce však pociťuji zradu: volil jsem vždy ODS a jedním z hlavních důvodů mé volby byl její euroskepticismus a hájení našich zájmů, které zdaleka ne vždy jsou a budou totožné se zájmy evropských velmocí ( viz historie). Kdybych jen tušil, že se Topolánkovo vedení a někteří poslanci a senátoři vykašlou na závazné usnesení kongresu ODS, nedovolující jim předávat další kompetence bruselským strukturám, rozhodně bych ODS nevolil... Dámy a pánové, fuj!

Také se mi ovšem pranic nelíbí, že si prezident Klaus nenašel ve svém programu chvíli na setkání se členy odstupující vlády: takové gesto je zbytečné a nedůstojné....

V rozhovoru pro dnešní MF Dnes tvrdí premiér Fischer: "Nebudu poslušný paňáca a vláda nebude pracovat podle pokynů stranických sekretariátů."
No, doposud to "naozaj tak nevyzeralo"...