PONDĚLNÍ GLOSY 4.05.2009

Miroslava Macka
Moc se mi líbilo, jak se premiér Fischer "šprajcnul" Paroubkovi s Topolánkem, kteří nasadili kurz "Fischer bude skákat tak, jak budeme pískat, ale veškerou vládní odpovědnost ponese sám". A moc se mi nelíbí, jak ihned couvnul....Takže bude opravdu loutkou. Navíc docela trapnou...

No, to je hlava! Lauerát Nobelovy ceny za ekonomii Vernon Smith objevil Ameriku: za současnou krizi může neúnosný růst spotřebitelských dluhů, především hypoték.
Zapomněl ovšem dodat, že za ten neúnosný růst dluhů mohou převážně politikové, lační voličských hlasů.

A tak se kvůli pár narkomanům zavedl složitý lékárenský systém a ani blbý Coldrex si už nekoupíme bez občanky a zápisu do registru, my odporní podezřelí.
Nechápu, proč ta starost: osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby se narkomani udrogovali co nejrychleji k smrti.

Historici se dodnes přou, proč koncem války nacisté vypálili moravskou obec Javoříčko a zavraždili tam 38 mužů, jak dnes připomínají Lidovky.
Mohu nabídnout informaci z druhé ruky (od občana z blízké obce, kterému tehdy bylo kolem dvaceti).
Jeden z důstojníků komanda SS, které se staralo o uloupené umělecké předměty, tříděné na blízkém hradu Bouzově, chodil za ženou hajného z Javoříčka. Ten na to přišel a esesáka zastřelil. Komando pak vypálilo celou vesnici, neboť se domnívalo, že jde o "partyzánský" čin, neznajíc, na rozdíl od místních, pravou příčinu ...