STŘEDEČNÍ GLOSY 29.04.2009

Miroslava Macka
Jiří Paroubek bude požadovat po premiérovi Fischerovi, aby snížil platy manažerů státních a polostátních firem na méně než polovinu. Nabízejí se dvě otázky: to bude premiér natolik loutkou a hlavně, proč tak neučinil Jiří paroubek, když byl premiérem a za manažery byli všelijací ti tvrdíci...?

Přítel O. V. mi napsal k "prasečí chřipce", ale nejen k ní:
Jako člověk, který je profesně nucen se touto materií léta dosti detailně zabývat, nabízím jeden postřeh.
Je pozoruhodné kolik vynalézavosti vynakládá matka příroda na to, aby zredukovala zparchantělé a rozežrané lidstvo na takovou mez, aby si planeta trochu oddechla, než se lidstvo opět rozmnoží jako králíci v Austrálii. Příroda se chová racionálně - je-li hodně hrabošů polních zmnoží se populace káněte lesního. My jsme momentálně v nezáviděníhodné roli oněch hrabošů a to by v tom byl čert, aby se to nakonec matce Přírodě nepovedlo. Nemusíme v tom hledat nic metafyzického, je to v podstatě velmi všední věc. Bude-li to tato startující pandemie nebo jiná, to je v podstatě jedno.
V této souvislosti mě strašlivě irituje ta neskutečná nabubřelost různých ekologistů a jim podobných vyžírků. My, Lidstvo, hodláme snížit teplotu atmosféry během dvou let o dva stupně! My, Lidstvo, jehož souhrný atomový arzenál nedosahuje energie jednoho hurikánu! Myslím, že už kvůli těmto zhovadilostem si zasloužíme výchovných pár facek. Matka příroda, jako kvalitní rodič, na tom podle všeho usilovně pracuje.

Čtenář glos R. S. mi napsal:
Nabídkou sněmovního postu K.Brožové sdělil Paroubek veřejnosti jediné: vůbec mi nezáleží na odbornosti nebo prudkém intelektu našich poslanců, ale pouze na tom volby jakkoliv vyhrát.
Současně ovšem sdělil všem politicky ambiciózním sociálním demokratům, že je potřeba mít jiné přednosti, než poctivou práci ve prospěch strany.
Nám ostatním pak musí být dopředu smutno, když si uvědomíme, kdo všechno může po příštích volbách "odpovědně" schvalovat zákony této země!

Ovšem čtenář glos J. J. to vidí jinak:
Jen drobnost ke Kateřině Brožové:
Politika je dneska stejně "šaškárna", takže o jednoho komedianta víc nebo míň ....A kromě toho, radši se budu koukat na Brožovou, než na Paroubka.
________________________________________