STŘEDEČNÍ GLOSY 22.04.2009

Miroslava Macka
Když nastupovala vláda Mirka Topolánka, razila mj. dvě sympatické zásady: přidávat státním zaměstnancům na motivační části mzdy a nikoliv na tarifní (jinak řečeno, schopní by dostali přidáno víc, méně schopní nic) a snižovat počet míst ve veřejném sektoru o tři procenta ročně.
Dnes chce ministr práce a sociálních věcí Nečas předvolebně přidat rovnostářsky všem státním zaměstnancům a úředníků pranic neubylo...

Jiří Čunek se pustil do ČEZ a do vlády: namísto, aby vláda upravovala podmínky v ČEZ, upravuje ČEZ podmínky ve vládě, říká.
Daniel Kaiser v dnešních Lidovkách k tomu správně podotýká: V té vládě dlouho sám seděl, bránil se z ní odejít...a jen co to šlo, se do ní zase vrátil. Tehdy jsme od něj o podřízenosti vlády energetickému koncernu neslyšeli. Z Čunka evidentně mluví populista...

Prezident Klaus se omluvil ze včerejší oslavy 18. výročí založení ODS s tím, že mu pozvánka přišla elektronicky a na poslední chvíli, kdy už byl zaneprázdněn.
Já se omlouvat nemusel: ač zakládající místopředseda ODS a tvůrce jejich stanov, nebyl jsem pozván vůbec.
Což také leccos vypovídá o současném vedení ODS....

Pak věřte novinám: na legendárního rakouského komentátora a šéfredaktora novin Die Presse Ottu Schulmeistera prasklo, že byl po léta agentem americké CIA, která jej v mnoha případech přímo úkolovala, co má tisknout a co ne.
U některých našich novinářů mi připadá, že jsou úkolováni přímo z Bohnic.