ÚTERNÍ GLOSY 21.04.2009

Miroslava Macka
Vláda včera jmenovala do dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny exministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Za pacienty. Typické rozdávání trafik na poslední chvíli, bohužel.
Rozhodně by to však nemělo vadit Davidu Rathovi, který v roce 2006 jmenoval ředitelem pobočky VZP poslance Kotta, který zběhl od ODS a pomohl Rathovi prosadit zákon o neziskových nemocnicích.
Takže Rathův pokřika na toto téma je tradičně velmi, velmi falešný.

Čunkův plán na "levnou elektřinu" je také jen typickým předvolebním blábolem. Pokud by totiž opravdu byl prosazen, výrobcům elektřiny by zákonitě klesly tržby, klesla by cena jejich akcií a stát (tedy my, daňoví poplatníci, ne Čunek) by nevyšel z žalob a placení a placení...

Komentátor Lidových novin Daniel Kaiser dnes publikoval článek o "nové ODS", z něhož vyjímám:
O evropské smlouvě Topolánek kdysi slavně prohlásil, že je to "shit". Teď tuto smlouvu v jiném papíru silou tlačí parlamentem. Do očí bijící rozpor slov a činů se nikdy vážně nenamáhal vysvětlit, jen si ledabyle vymyslel jedno neexistující dilema Lisabon, nebo Moskva - a to je málo. Samozřejmě, že pokud nevstoupí v platnost Lisabon, platí stávající smlouva s Nice.
Rozdíl mezi Nice a Lisabonem dělá zhruba dvacet procent národní legislativy....až dosud se v Evropské unii přijímalo a přijímá 70 procent našich nových zákonů, po Lisabonu to bude 90 procent.