PONDĚLNÍ GLOSY 20.04.2009

Miroslava Macka
Václav Klaus zaslal Lidovkám e-mail, v němž se vyjádřil k současné ODS a hlavně k sobotnímu rozhovoru exprezidenta Havla, v němž silně chválil Topolánka a jeho politiku. "Nová ODS se mění v Občanské hnutí", shrnuly jeho mail Lidovky.
Dodávám, že pro mne se ODS proměnila v jinou stranu už dávno, a to když kývla na "trojkoaliční" projekt a její vládní silně sezelenala (žádné atomové elektrárny a prolomení limitu těžeb, všelijakénesmyslné zelené dotace, o připravovaném zákonu o odpadech ani nemluvě), stala se eurovlezlou (bez ohledu na usnesení kongresu ODS Topolánek prosazuje Lisabonskou smlouvu, tedy další mohutné odevzdání řady kompetencí Bruselu) a když se vykašlal na umenšování poručníkování státních úřadů a na pořádné seškrtání míry přerozdělování.
Řečeno natvrdo: tehdy, kdy se Mirek Topolánek stal zrádcem a kolaborantem. Zrádcem idejí, zásad a politiky, na nichž ODS vznikla a kolaborantem se zelenými a havlovskou levicí.
Zřejmě se domnívá, že mediální podpora a počet hlasů, které tím získá, více než vyrovná úbytek hlasů pravicových voličů....
A víte, co je na tom nejzajímavější? Že poslanci, senátoři a členská základna ODS, topolánkovsky léta "uřvávaná" , na to mlčí! Nehezký to pohled!
A silně fandím Miroslavu Kalouskovi a jeho úvahám o založení nové středopravicové strany. Zas by bylo koho volit!

Informaci, že generální ředitel Českých drah Petr Žaluda pobírá měsíčně půl milionu korun , rozhodně neříkejte nahlas ve smradlavém, špinavém a zpožděném vlaku, mohlo by dojít k jeho ještě větší demolici, ačřkliv se to u některých spojů zdá být nemožné...