PÁTEČNÍ GLOSY 17.04.2009

Miroslava Macka
A tak nám po komunistovi a kariéristovi z osmdesátých let Fischerovi přechodná vláda nadále rudne: ministrem zahraničí má být Jan Kohout a jeho náměstkem Štefan Fülle, oba navíc studenti Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů.
Co myslíte, jaká je pravděpodobnost, že byli tehdy naverbováni sovětskými tajnými službami? Podle mě vysoká. Značně vysoká...
A ještě horší je, kterak málo lidem jejich plánované jmenování vadí! Fuj!

Také se nám rozhořel "boj" mezi herečkou Evou Holubovou, která před časem v televizi prohlásila, že "celá Praha mluví o tom, že Václav Klaus je homosexuál" a tajemníkem prezidenta Ladislavem Jaklem, který ji nazval na svém blogu "chudákem ženskou"....
Fascinující je ovšem nerozborná podpora Holubové českou intelektuální frontou a zvláště jejich argument: máme přece svobodu slova!
Věty typu "Klaus je vrchním apologetou ruské rozpínavosti a Putinovým trojským koněm v EU", které zaznívají na on-line chatu Lidovek, ovšem nemají se svobodou slova nic společného. S lidskou nenávistí a blbostí ano.

Zpráva agentury Canwest News Service:
Kanadský ministr pro občanství, přistěhovalectví a multikulturalismus Jason Kenney ve středu vyzval českou vládu, aby zakročila proti agenturám, které zřejmě stojí za současným přílivem českých Romů do Kanady. Po příletu tito Romové žádají o status uprchlíka.
Moje poznámka: Nechápu, co na tom ministrovi pro multikulti vadí. Romové přece při vzájemném soužití obohatí nejen sebe, ale i Kanaďany. Vždyť to je přece krédo multikulturalismu.