STŘEDEČNÍ GLOSY 8.04.2009

Miroslava Macka
Nedivte se, že by Zelení v čele s Bursíkem chtěli vládnout do konce českého předsednictví EU a nejraději ještě déle. Takovou moc za nic už nikdy mít nebudou: 4 poslanci (2% poslanců), které při hlasování už nikdo nepotřebuje = 4 ministři a asi 30 náměstků ministrů, rozdělujících miliardy.... Demokracie? Spíše výsměch demokracii....

Také postoj lidovců je prostě "lidovecký": Čunek v žádném případě neposílí čímkoliv ani o fous Kalouska a zkomírající stranické preference by rád pozdvihl předvolebním vymezováním se proti vládnoucímu tandemu ČSSD - ODS. Ten ovšem zase bez zbývajících dvou stran neposvětí ODS... A Paroubek, který to zavinil? Ten už vůbec neví, co má dělat a tak jen ratlíkovsky poštěkává.
Škoda, přeškoda, že se ODS nepochlapila a netrvala na politické vládě všech stran( bez komunistů a s Paroubkem ve vládě)... Ne, že by se to nutně muselo podařit, ale vymlouvání a vykrucování Paroubka by byla skvělá podívaná a s preferencemi ČSSD by to pěkně zamávalo.

Jihočeské krajské zastupitelstvo revokovalo usnesení k dostavbě jaderné elektrárny Temelín a nyní souhlasí s dostavbou třetího a čtvrtého bloku. Moc mě mrzí, že tak učinilo až zastupitelstvo nové a že stejný rozum neprojevilo staré zastupitelstvo s převahou ODS... loyalita k Topolánkově vládní politice ODS, jdoucí na ruku (lezoucí do zadku) Zeleným, bohužel převážila nad zdravým rozumem.

A tak jsem se včera z titulků medií dozvěděl, že jsem se omluvil Davidu Rathovi za uštědřený záhlavec. Nic takového jsem, samozřejmě, spontánně neučinil: jen jsem jako řádný občan splnil pravomocný rozsudek soudu a rozeslal na soudem určená místa soudem nařízený text, který je sám o sobě "stylistickou perlou" z dílny Davida Ratha:
Omlouvám se MUDr. Davidu Rathovi za to, že jsem ho dne 20. 5. 2006 na sjezdu delegátů České stomatologické komory zezadu fyzicky napadl a udeřil. Dále se MUDr. Davidu Rathovi omlouvám za to, že jsem se ho dne 20. 5. 2006 na sjezdu delegátů České stomatologické komory poté, co mi vytknul můj útok zezadu, znovu pokusil fyzicky napadnout úderem pěstí do obličeje a tím jsem způsobil veřejně sledovanou vzájemnou fyzickou potyčku. Lituji, že jsem tímto svým jednáním zasáhl do práva na ochranu cti, důstojnosti a vážnosti MUDr. Davida Ratha.
MUDr. Miroslav Macek
Text dostal David Rath a Česká tisková kancelář, v televizi Nova jsem jej přečetl v rámci zpráv a ještě jednám s Českou televizí o čase a formě zveřejnění.
Jinak si stojím za tím, že si David Rath za své hulvátství záhlavec více než zasloužil a žádnou lítost samozřejmě nepociťuji.