PÁTEČNÍ GLOSY 3.04.2009

Miroslava Macka
Vypadá to, že se najde dost zblbkých poslanců, kteří zvednou ruku pro tzv. šrotovné. Tedy pro vyplácení peněz,které nedobrovolně dají všichni těm, kteří se rozhodnout zbavit se staršího auta a zakoupit si nové. Což takhle zavést třeba "oděvné" nebo "porcelánovné" dle stejného principu? To by přece také posílilo český textilní či keramický průmysl....Ach, jo!

"Pojízdný cirkus Obama" by byl celkem zábavnou podívanou, kdyby ovšem nekomplikoval život tisícům lidí. Staré a stále platné "chléb a hry" určitě nebyly původně zamýšleny takto. Osobně je mi to velmi protivné.

Ministr dopravy Petr Bendl uvažuje o zavedení "celoživotních" státních poznávacích značek. Proč ne, je to dobrý nápad. Ale moc a moc by mne zajímalo, na kolik nás, daňové poplatníky, přišlo zcela zbytečné zavedení značek dnešních a proč nemohly zůstat značky "okresní"? Vždyť je přece úplně lhostejné, co je na značce, důležité je jen to, aby mělo každé auto jinou a bylo tedy identifikovatelné.

Titulek z dnešních Lidovek: Dvacet nejvyspělejších zemí vrhne další peníze do boje proti globální krizi.
Měl by ovšem znít: Dvacet lídrů nejvyspělejších zemí vytáhne z kapes daňových poplatníků dosud nevydělaný bilion dolarů a užije jej tak, aby co nejvíce zajistil jejich znovuzvolení.

Osmdesát tři procent občanů souhlasí tím, aby byla hrazena i velmi drahá lékařská péče, i kdyby to mělo znamenat, že léčbu lehčích nemocí si bude každý hradit sám. Šedesát procent občanů souhlasí s tím, aby se zvýšily doplatky za běžné léky a tyto peníze se věnovaly na život zachraňující péči. Zároveň šedesát šest procent občanů odmítá poplatky ve zdravotnictví!
Myslím, že ministr školství by se měl velmi zamyslet nad obsahem výuky základních škol!