STŘEDEČNÍ GLOSY 1.04.2009

Miroslava Macka
Jak je vidět, Mirek Topolánek i Čunek s Bursíkem promptně naskočili na hák návrhů Jiřího Paroubka. A jak to tak vypadá, premiéra si prosadí Paroubek.
Je zcela neuvěřitelné, jak Topolánek a ODS ponechává jednání Paroubka bez potrestání a nevymáčel mu čumák v tom, co shozením vlády navařil!
Tak tom říkám prohra!
Obávám se, velmi se obávám, že tím Topolánek (+ Čunek a Bursík) právě nastolili osmiletou vládu ČSSD.....Fuj!

Od prvního apríla platí "náhubkový zákon" na novináře. Ti se, pochopitelně, brání. Nejsem v žádném případě příznivec tohoto zákona, na druhé straně ovšem nechápu, proč novinářům tolik vadí, když se dá jednoduše, elegantně a vtipně naplňovat a přitom všichni budou vědět, o koho a o co jde.
Pár příkladů.... Dřívější titulek: Kandidátka strany zelených Kateřina Jacques zmlácena policistou. Titulek dle náhubkového zákona: Kandidátka za stranu zelených zmlácena policistou. Elegantní titulek: Hysterická kandidátka strany zelených s francouzským jménem vyprovokovala policistu k brutálnímu zákroku, aby jí záběry z této akce a následný mediální povyk pomohly ke zvolení.
Dřívější titulek: Přítel Jiřího Paroubka Václav Kočka mladší zastřelen při křtu Paroubkovy knihy. Titulek dle náhubkového zákona: Politikův přítel zastřelen při křtu knihy. Elegantní titulek: Sexymozkův kamarád - kolotočář mladší zastřelen při křtu blábolu kmotra Džoržína.
Dámy a pánové v redakcích: snažte se! Čtenáři a posluchači o informace rozhodně nepřijdou a bude alespoň veselo!