PONDĚLNÍ GLOSY 30.03.2009

Miroslava Macka
Samozřejmě, že Jiřímu Paroubkovi vůbec nejde o Ivana Langera ve funkci ministra vnitra. Jeho požadavek Langerova odchodu má ovšem velice pragmatické jádro: před předčasnými volbami co nejvíce rozklížit ODS.
Z toho ovšem vyplývá jeden jediný závěr: neustupovat mu ani o píď a velmi jednotně a hlavně nahlas a veřejně požadovat vstup ČSSD a hlavně Jiřího Paroubka osobně do přechodné vlády. Ať si pěkně vyžere, co si navařil!

Nestačím údivem a s hořkým úsměvem kroutit hlavou. Mirek Topolánek v sobotní MF Dnes mj. řekl: "Nikdo mi nevezme to, že jsem získal důvěru největších hráčů v Evropě a hovořil s nimi velmi otevřeně. Vyřešili jsme skutečně mnoho problémů, o kterých nikdo ani neví a netuší je."
A tak si říkám: není nad to řešit problémy, o kterých nikdo neví a ani o nich netuší....
A zelená poslankyně Jakubková o jejím rozhovoru s premiérem Topolánkem: "O paní Vesecké řekl, že je pro něj naprosto důvěryhodná, že spíše odvolá ministra Pospíšila, protože ji nedokázal ochránit."
A tak si říkám: co na toho Topolánka Vesecká ví?

S potěšením jsem přijal nabídku Radiožurnálu, abych každé pondělní ráno přečetl svůj dvouminutový komentář na současné téma. V dalších dnech týdne mne pak vystřídají Magda Vašáryová, Miloš Zeman, Jan Kalvoda a Ivan Fišera,tedy taktéž bývalí politikové, kteří se stále zabývají věcmi veřejnými.
Takže dnes v 6.40 hod. a opakovaně v 8.40 hod. to vypuká!