ÚTERNÍ GLOSY 24.03.2009

Miroslava Macka
Nekruťme hlavou nad tím, že si středočeský hejtman Rath zakoupil do zasedací síně za peníze daňových poplatníků obraz T. G. Masaryka. Buďme rádi. Na takto charakterním pozadí o to lépe vynikne jeho bezcharakter.

Dnes padne nebo nepadne vláda. Při současném stavu české politiky je to, bohužel, v podstatě jedno...

Příšerná mediální manipulace není zdaleka jen českou specialitou. Poslední vydání aglických The Sunday Times interpretovaly slova prezidenta Klause "moje kritika EU je založena na citlivosti vůči pokusům omezovat svobodu a demokracii a skutečně souvisí s faktem, že jsem po většinu života žil v politickém, sociálním a ekonomickém systému, který nebyl svobodný a demokratický", následovně:
"Václav Klaus dělal pararely mezi Bruselem a komunistickými diktaturami východní Evropy."
Fuj!

Diskuse o přijímacích kvótách na iDnes byla docela zábavná: "Shrnuto: nechme dělat toho, kdo to umí, to, co umí. Rovnoprávnost a emancipace je OK, ale když to vezmeme z nesprávné strany, dojdeme k tomu, že i lidé bez hudebního sluchu mají právo ladit hudební nástroje, nevidomí mají právo fungovat jako zaměřovači u dělostřelectva a i agresívní psychopati musí mít právo zastávat funkci ministra obrany."
Což mi připomnělo starý vtip z doby bolševiků, v níž se spousta neumětelů zase oháněla politickou diskriminací: Tak jak jsi dopadl u toho konkursu na hlasatele? Sssssvině, zzzz popopolitických důůůvodů mmmě nenenepřijali....

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Jen krátký postřeh z nedělní debaty V.Tlustého s redaktorem Šimůnkem. Hlavní, a vždy na prvním místě jmenovaný důvod pro jeho vyslovení nedůvěry současné vládě, je to, že vláda nesnížila daně dle jeho představ. Pokud si myslí, že Paroubkův mančaft spolu s komunisty jeho přání splní, tak je vůl.

A čtenář glos P. J. poslal následující:
V sobotních Televizních novinách (21.03.) jsem byl svědkem dalšího "triumfu" investigativní novinařiny televiz Nova, která "jako první a jediná" byla u toho, když policie při "náhodné kontrole" přistihla herce PavlaLandovského, an řídí pod vlivem. Dále jsem pak viděl, spíše než opilého, rozčileného a vytočeného P. Landovského, jak útočí na dotírající kameru.
Mně je ale z takové zprávy smutno a hořko. Zajímalo by mě, kdo si takovou sviňárnu na P. Landovského objednal, protože nevěřím v jasnozřivost reportérovu, že zrovna tady a teď pojede ovíněný P. Landovský. To bylo natočeno tam, kde je zřejmě všeobecně známo, že si občas P.L. zajede pro pivo a že si nějaké veze zpět již v sobě. A tak si tam někdo počíhal s kamerou a policií.
Alkohol za volant samozřejmě nepatří, ale 0,22 promile nemí žádná "němota" a podlá a nestoudná senzacechtivost některých "novinářů" je fenomén, který bychom neměli brát na lehkou váhu. Tito lidé manipulují veřejností a pokud mají tak bídný charakter, že se sníží k reportáži podobného typu, pak se mohu oprávněně obávat, že za peníze a vidinu pochybné popularity budou sloužit komukoliv a čemukoliv.