PÁTEČNÍ GLOSY 20.03.2009

Miroslava Macka
Když chtěla MF Dnes udělat reportáž o problémech soukromých lékáren ve Středočeském kraji, všech dvanáct oslovených soukromých lékárníků rozhovor odmítlo! Proč? Z obavy před "dlouhými prsty" hejtmana Ratha a jeho pomstychtivostí.
Takže jim vzkazuji: dámy a pánové, to je přesně to nejhorší, co jste mohli udělat, neboť právě takovéto ustupování zlu vždy vedlo a vede k tomu, že se rathové tohoto světa stávají ještě silnějšími mocipány! Příkladů z historie si jistě najdete více než dost. Styďte se!

V dnešních Lidovkách píše Pavel Kohout: V předpovědích vývoje ekonomiky se nejvíc mýlí politici a vrcholoví manažeři. K osobám na špičce hierarchie se důležité informace dostanou vždy až naposled.Lépe a rychleji než ministerstva, statistické úřady a jiná oficiální pracoviště tedy konec recese ohlásí Google. Dávejte pozor na četnost výskytu termínu "recovery" - oživení.

A další zajímavý citát z anglického tisku, a to od Davida Selbourna:
Západní demokracie, původně mající za úkol chránit občany před despotismem, zmutovala v politiku "cokoliv je dovoleno" a v sociální rozklad. Tato politika ve jménu spravedlnosti dokonce prosazuje práva, která škodí občanské společnosti a jejím institucím. Jde o politiku, která má často větší morální sympatie pro neřádstva různého druhu, než pro jejich oběti a která pranic nerozlišuje mezi řádnými občany a těmi špatnými. V tomto ztřeštěném světě jako by byly jen povinnosti společnosti k nám a ne nás ke společnosti.

Od čtenářky glos paní M. jsem dostal následující text:
Víte jak se zakládá populistická strana a její program ?
Nejprve si odhlasujeme, že jsme proti všemu, co se nám nelíbí.( Oskar Wilde ). Pokud je tento 1. bod splněn, můžeme začít hromadit na jednu hromadu věci, které se nám v životě nelíbí.
Nelíbí se nám např. moc práce, nedostatek peněz, bohatí lidé, platit za dopravu, za doktora, v obchodě.Nelíbí se nám poslouchat šéfy, učitele.
Nelíbí se nám nájemné, živit své děti,chodit do práce vůbec.
No a už to bude. Ted se udělá z toho všeho program obyčejnou negací.
Když naší stranu zvolíte slibujeme Vám :
1.Zkrácení pracovní doby,hodně placeného volna
2.Prosperita a vysoké mzdy
3.Zdaníme bohaté
4.Dotované jízdné,zdravotnictví zdarma
5.Nový zákoník práce,který posílí práva pracujících
6.Regulované nájemné na velmi nízké ceně
7:Vysoké porodné a přídavky na děti
8.Vysoké podpory v nezaměstnanosti
No,není to nic těžkého jak vidíte, ale populistické strany jsou na svůj program velice, ale velice pyšné.