STŘEDEČNÍ GLOSY 4.03.2009

Miroslava Macka
Pokud skutečně platí slova mistra vnitra Ivana Langera, že nemůže zbavit policistu Tichého mlčenlivosti, aby mohl vypovídat o poznatcích propojení politiky a zločinu, neboť by to bylo protizákonné, pak je takový zákon mizerný. A mizerný zákon by se měl co nejrychleji změnit. A kdo jiný by takovou změnu mohl připravit, než ministerstvo vnitra v čele s Ivanem Langrem?

Katastrofální stav českých vozovek je způsoben katastrofálním stavem přerozdělování vybraných daní, ač jde o sumu nemalou. Stejně hospodaří moje město Zábřeh: bazén za 200 milionů ano, oprava katastrofálního stavu ulic a chodníků ne...
V obojím případě by byla nejrychlejší metodou nápravy defenestrace...

A tak se zase mají odstraňovat tabule, upozorňující na měření rychlosti radarem. Pokládám to za pitomost: pokud nemá být měření rychlosti na nebezpečných úsecích prostou buzerací řidičů a nebo tiskárnou peněz, a le prevencí havárií, jsou tyto tabule nejúčinnějším prostředkem ke zpomalení jízdy.

Také vám připadá, že spravedlnost je často nejen slepá, ale hlavně blbá? Prokurátorka Brožová, spoluodpovědná za justiční vraždu Milady Horákové poputuje do vězení, což je v pořádku. Prokurátor a soudce Karel Vaš, odpovědný za justiční vraždu Heliodora Píky, si užívá dvacetitisícového důchodu, neboť jeho čin bývalý bolševický vojenský prokurátor Rudolf Tomašovič,sedící na Vrchním soudu, označil za promlčený. Což je velmi v nepořádku!