ÚTERNÍ GLOSY 3.03.2009

Miroslava Macka
Mám rád texty, které mají vedle nepochybné informační hodnoty ještě "šmrnc". Tady je jeden příklad za všechny, citát z článku Pavla Párala o vyhláškami vynucovaném třídění odpadů, ze včerejší MF Dnes:
Vše se bude recyklovat. Zřejmě podobně jako ony plastové lahve, které se za vynaložení nemalého množství energie promění na granulát, který je nejprve vlaky převezen do Hamburku, naloží se do obrovských lodí a zcela ekologicky je transportován do Číny, kde z něj udělají skvělá textilní vlákna, uštrykují z nich fusekle a ty zase jinou lodí putují zpět na vietnamský stánek v Ústí nad Orlicí. Je sice fakt, že pár let tahle recyklace byla docela dobrý byznys, ale co to má společného s ekologií, těžko soudit.

S tou krizí to rozhodně není tak zlé, jak se píše v novinách a říká v radiu a televizi, musíte si jen vybírat ty "správné" zprávy. Kupříkladu: copak by vláda v době krize a všeobecného šetření nakoupila za 14 miliard 107 obrněných tansportérů, které nám doposud k životu jaksi nechyběly? A na co nám v budoucnu budou, se dá zhodnotit jedním jadrným slovem? A také obří zakázka za 115 miliard na likvidaci ekologických škod by dozajista byla v době krize odsunuta do dob hojnosti....
Takže, jaká krize?

Čtenář glos E. BV. mi zaslal mail, který končil velmi zajímavou větou:
Mimochodem, jak by dopadly volby, kdyby si každý volič musel koupit volební lístky (řekněme za 30.- Kč)?

Opět velmi děkuji všem, kteří přispěli na konto sdružení Memorandum a stali se tak buď "podílníky na záhlavci Davidu Rathovi" a nebo svým finančním příspěvkem na pokutu za záhlavec dali najevo svůj vztah k "osobě a dílu" Davida Ratha v české politice.
Číslo účtu této sbírky je 227478172/0300 a variabilní symbol je 100000. Internetové stránky sdružení Memorandum s podrobnostmi jsou pak (http://www.memorandum.cz.).