PÁTEČNÍ GLOSY 27.02.2009

Miroslava Macka
Už vám konečně došlo, proč Staník Gross nedávno prodal za pár desítek milionů korun akcie firmy Moravia Energo, které za pár šušňů koupil? No, protože je přece geniální a věděl, že tato firma letos zkrachuje, neboť dluží Komerční bance rovnou miliardu, kterou dozajista nesplatí! Tak vidíte, jak moudrého jsme měli premiéra: i všichni ti úvěroví experti KB na něho byli vědomostmi krátcí!
Anebo, že by všechno tehdy s tím Staníkem bylo jinak?

A tak ministr Kocáb kývnul na nabídku strávit týden v Chomutově mezi bezdomovci, jen internet chce mít ve vybydleném bytě zaveden, aby mohl i odtud vládnout....no, uvidíme, kolik dalších podmínek, pochopitelně včetně ochranky, si naporoučí. Jenže pak už to nebude nic autentického, ale komedie, jak už tak bývá v Česku zvykem....

Po středočeském kraji se socialisté blýskli gottwaldovskými metodami i v kraji Ústeckém, kde bylo odvoláno všech pět ředitelů nemocnic. Prý špatné hospodářské výsledky...Ovšem mezi odvolanými je i ředitel děčínské nemocnice Václav Češák, který nastoupil v letošním lednu, takže jeho vliv na hospodářské výsledky by mohl posoudit jen pánbůh, a to by ještě nesměl mít ekonomické znalosti...
Takže klasika: uvolnění míst pro kamarády a přisluhovače....

Ve světě je momentálně v provozu 436 jaderných reaktorů a více než 40 nových se staví. A letos se rozhodly začít opět stavět jaderné reaktory dvě další země: Švédsko a Italie.
Není nejvyšší čas namísto jalových řečí o energetické soběstačnosti kopnout Zelené do zadku a vrátit se též k jádru (a hlavně k moderním uhelným elektrárnám, když uhlí máme dost a dost)?