PONDĚLNÍ GLOSY 23.02.2009

Miroslava Macka
Media jsou dnes plná popisu a komentářů bitky "příznivců baníku Ostrava" s pořadateli a policií v Brně. Jsem přesvědčen, že o žádné příznivce Baníku a tedy fotbalové fanoušky nejde, ale o typické mladíky s touhou dokázat okolí, že alespoň v něčem vynikají, s touhou se porvat.
Nechápu, proč jim policie nevyhoví a nepošle proti nim profesionální komando k ukojení jejich touhy: jsem přesvědčen, že by je po prvním střetu velice rychle přešla a na stradionech by byl následně klid.

Chápu, že se státní orgány zajímají o zákonnost placení zdravotnických poplatků kraji. Nechápu ovšem, že "analýzu" tohoto jevu budou mít k dispozici až v dubnu či květnu. Stát si zřejmě najal "experty".....

Je nejvyšší čas začít se bát o peníze: Angela Merkelová, Nicolas Sarkozy a Silvio Berlusconi se rozhodli dohlédnout na finační trhy...

Veliké díky všem, kteří zaslali, zasílají a ještě zašlou peníze na konto sdružení Memorandum a vyjádří tak buď svůj názor na "osobu a dílo" Davida Ratha, nebo svoje odhodlání stát se "podílníky" na záhlavci, který jsem mu uštědřil.
Soudem nařízenou pokutu 100.000.- korun jsem na konto sdružení zaslal už koncem minulého týdne, aby bylo zcela zřejmé, že v této akci nejde o to finančně mi vypomoci, ale právě o vyjádření postoje k Davidu Rathovi a jeho působení v české politice.
Číslo účtu občanského sdružení Memorandum je 227478172/0300 a variabilní symbol je 100000.
Internetové stránky sdružení Memorandum s podrobnostmi jsou pak (http://www.memorandum.cz.).