PÁTEČNÍ GLOSY 6.02.2009

Miroslava Macka
A tak nám poslanci téměř jednohlasně přijali zákon, který přesouvá zveřejňování policejních odposlechů z roviny zákonů veřejnoprávních do zákoníku trestního. Je příznačné, že tady najednou mizí rozdíl mezi koalicí a opozicí: másla na hlavě bude zřejmě nadstranicky dost a dost....

Líbí se mi, jak si politikové berou k srdci slova prezidenta Klause: utrácejte, utrácejte, utrácejte! Nový ministr dopravy Bendl uspořádal svoji první tiskovku s občerstvením pro novináře v drahé restauraci a stále ještě manželka premiéra Topolánka, Pavla Topolánková, si stále jezdí s ostrahou, neboť jí "někdo zasílal výhrůžné dopisy".
No, ty dostávám dnes a denně už léta: co kdyby ministr vnitra podpořil ekonomiku tím, že mi přidělí auto se šoférem a ochrankou?
Obávám se ovšem, že takhle to pan prezident nemyslel...

Lidové noviny, respektive Martin Komárek, se dnes trefili do černého: Jiří Paroubek a David Rath horečnatě předstírají výkonnost...

Panu Karlu Schwarzwenbergovi, který prohlásil na pražské demonstraci, že návrh Kaplického knihovny "je krásnej", vzkazuji: De gustibus non est disputandum.
A jako námi placený člen vlády by měl dbát hlavně na to, aby byly naše daně investovány co nejefektivněji. O čemž u superpředraženého návrhu Národní knihovny (uložení jedné každé knihy či brožurky by nás přišlo, ovšem za předpokladu, že by se dodržela plánovaná cena, což je ovšem v Česku iluze, na 250.- Kč) silně pochybuji.