ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.02.2009

Miroslava Macka
Ministr Michael Kocáb sice nesehnal (naše) peníze na odkup pozemků bývalého cikánského tábora v Letech, ale hned se pustil do odkupu rekreačního střediska Žalov v Hodoníně u Kunštátu. Ten bude bratru tak za dvacet milionů (také z našich kapes). Jak je vidět, prvotní nadšení pro původní plán v Letech rychle pominulo, čímž Michael Kocáb dokázal dvě věci: jednak, že mu vůbec nešlo a nejde a pietnost a romskou otázku, ale o vlastní zviditelnění a dále, že stále platí věta Marka Twaina (která ovšem neplatí pro Michaela Kocába): Včera se mi stala mimořádná věc, poprvé jsem potkal politika, který měl ruku ve vlastní kapse.
Mám jiný návrh: co takhle ponechat tam to soukromé rekreační středisko a posílat tam romské děti na ozdravné a hlavně civilizačně výchovné a studijní pobyty? Na to bych ze svých daní dal....

Moc rád bych potkal některého voliče ČSSD z krajských voleb ( kupodivu všichni náhle kamsi zmizeli) a položil mu otázku, zda ví, že za krátkou dobu "vlády" socialistů v krajích stouply výdaje na platy "uvolněných" funkcionářů o 20 %, neboť rapidně přibyly "trafiky" pro zasloužilé soudruhy a kamarády ( viz "výbor pro zahraniční vztahy" v Ústeckém kraji s placeným předsedou Foldynou). A také bych mu položil otázku, co na to říká a zdali se alespoň dodatečně nechytá za nos...

Máme se opět na co těšit! Chystá se další přelomová změna u Policie ČR: nový šéf dopravní policie totiž přišel s nápadem, aby dopravka měla fungl nové logo. Proč? No, podle jeho slov proto, že nový znak by zvýšil prestiž dopravní policie mezi lidmi!
A pak, že je krize! Přitom úřednické mozky makají na plný výkon! Anebo, že by právě proto?

S dalším famózním nápadem na rozhýbání českého průmyslu nepřišel NERV (doufám, že jeho konečným výstupem nebude ischias), ale někteří poslancové: chtějí zavést do povinné výbavy řidičů trubičky na zjišťování alkoholu v dechu, což by hodilo jejich výrobcům nějakýc h dvěstě milionů korun. Kolik těm poslancům, zpráva neříká....

Už dlouho jsem se tak nezasmál jako při větě manažera ODS Kočího, že prodají současné sídlo ODS na Janském vršku s výdělkem ( před lety stálo 100 milionů). Zájemce se prý určitě najde, neb budova může být využita jako hotel.
Možná by se měl poptat investorů, jak to momentálně ( a na dlouho ) vypadá s projekty nových hotelů v Praze, a to i na těch nejlukrativnějších místech...

Tleskám francouzskému prezidentovi Sarkozymu a zvláště jeho hlásné troubě, deníku Le Figaro, že trvalým napadáním a zpochybňováním českého předsednictví EU, u nás doma posiluje postavení premiéra Topolánka a ODS. Neboť nic tak nenadzvedává Čechy, jako arogantní velmocenské poručníkování...to jsme ochotni spojit se dokonce až "proti všem".

Doputovala ke mně zajímavá informace ze Středočeského kraje, ktrerou by hlídací psi demokracie rozhodně neměli nechat bez povšimnutí:
Město Beroun má zpracované podklady pro výstavbu Domova důchodců, který tu citelně chybí, má připravený pozemek, zkrátka vše kromě peněz. Stejně tak je připravena rekonstrukce jedné bývalé mateřské školky, kde později byla Zvláštní škola a kdoví co ještě. Školky zde jsou plné, mladého obyvatelstva přibývá. Na oba projekty chce městočerpat dotace.
No, a soudruh hejtman drze oznámil starostovi, že pokud chce dotaci na školku, odevzdá projekt Domova důchodců se všemi podklady "kraji", který ho vybuduje jako svůj bohulibý projekt.
To porostou preference ČSSD!