ÚTERNÍ GLOSY 3.02.2009

Miroslava Macka
Ponaučení ze současné krize, které by si měli všichni lidé vzít k srdci, krásně vyjádřil bývalý premiér Nového Zélandu Mike Moore:"Moje máma byla velmi konservativní a říkala, že člověk nemá kupovat to, na co nemá."

Obávám se, že černohumorný kreslený vtip Miroslava Kemela ze včerejší MF Dnes s Rathem a úředníkem, který mu říká: Sečteno a podtrženo, náklady na vrácení třicetikorunového poplatku vyjdou daňového poplatníka na dvěstědvacettři koruny, se docela blíží realitě....

Pedagog Václav Klaus mladší má dar elegantně nazývat věci pravým jménem. Tady je důkaz, jeho slova ze sloupku v časopisu Respekt: " Já jsem na straně klasického vzdělávání, nikoliv kompetencí, inkluzívního vzdělávání a dalších moderních floskulí, které nemají většinou pražádný obsah. Když nevíte nic o historii, v jakém století žil Karel IV., kdo byl jeho otec a syn atd. - co na tom pak nafilozofujete a nakomunikujete. Hrozí, že z vás bude sebevědomý nedovzdělaný fracek, který se bude umět dobře prezentovat. Nicméně doba jde právě opačným směrem, koneckonců současný ministr školství (vystudovaný politolog) by mohl dostat hlavní roli ve filmu na toto téma."

Opravdu mně unikla skvostná odpověď karlovarského hejtmana na otázku, proč ČSSD trvá na zrušení poplatků, naštěstí mne na ni přítel P. N. upozornil:
"Protože si to lidé přejí a je naší povinností vyslyšet jejich přání...."
Doufám, že v Lidovém domě budou důslední: už se těším, jak budou na přání většiny lidí vyhazovat Paroubka s Rathem, rušit daně, obnoví trest smrti, zlikvidují pokuty na silnicích, atd. atd....
Ale hlavně na toho Paroubka s Rathem se s mnoha a mnoha dalšími těším....