ÚTERNÍ GLOSY 27.01.2009

Miroslava Macka
Nerozumím slovům ministra financí Kalouska, že pokud se sníží růst ekonomiky na 1%, deficit rozpočtu bude nutně 75 miliard, neboť šetřit už není kde.
Znamená to tedy, že když někomu poklesne příjem o pár procent (což se děje, a mnohem dramatičtěji, spoustě lidí a rodin dnes a denně), že také nic neušetří a musí žít na dluh tak dlouho, až jim zas porostou příjmy? Při pohledu na to ohromné množství úřadů a úředníků a zbytečných výdajů si to pranic nemyslím!

Včera jsem slyšel 86 letou babičku stěžovat si v Radiožurnálu, že doplácí za léky kol dvou tisíc měsíčně. Nestálo by za to, aby se na její preskripci někdo podíval? S pravděpodobností hraničící s jistotou by se zjistilo, že jí lze předepsat léčbu, která stojí podstatně méně nebo nic...Nechce se některému z redaktorů Radiožurnálu s pomocí revizního lékaře z pojišťovny se do toho pustit?

Nový americký ministr financí Geithner je podle prezidenta Obamy ten nejlepší muž na správném místě. Podivné je ovšem to, že o blížící se superkrizi neměl do poslední chvíle ani ponětí.....

Viktor Kožený: Globální krize je někde v první fázi a budeme hodně rádi, když se na konci roku 2010 začneme zotavovat. Celý svět bude mít obrovské problémy v dalších třech čtyřech letech.
Obávám se, že má zatraceně pravdu...

Čtenář glos J. V. mi zaslal následující slova:
K výkladu zkratky MAOB uvádím další alternativy titulů podobně "prospěšných" týpků, kterých je ve vedení různých institucí a organizací přehršel:
MBA - Mladej, Blbej, Arogantní
MBBA - Mladej, Blbej, Bohatej, Arogantní
A na závěr perlička: MBA v anglicky hovořících zemích může mít ještě jeden význam - Married But Available. :-)