PONDĚLNÍ GLOSY 26.01.2009

Miroslava Macka
Ideově se mi první výstup Národní ekonomické rady (NERV) velmi líbí: neřeší minulost, ale budoucnost (investice do infrastruktury, vzdělávání a vědy) a odmítá, na rozdíl od návrhu ČSSD, bezhlavé utrácení na dluh. Doufám jen, že její závěry vláda akceptuje a hlavně ustojí v očekávaném lobbyistickém a politickém nátlaku.

Ekonom a kandidát na českého prezidenta Jan Švejnar udělil vládě "knížecí radu": vzhledem k českému předsednictví EU by měla sjednotit její postup při řešení současné ekonomické krize. Svatá prostoto! Jako by nevěděl, že zvláště za krize zcela platí přísloví "bližší košile, než kabát" a že tedy zvláště velmoci si budou řešit svůj automobilový průmysl, své banky a své exportní a politické zájmy na úkor kohokoliv...

Dvě učitelky v minulých dnech zaplnily media. Jedna kvůli soukromým erotickým hrátkám, druhá kvůli svým komunistickým názorům. K oběma mám poznámku.
K té první, že se našla spousta lidí, kteří ji za to odsoudili, aniž by se jen slůvkem odsouzení dotkli toho neskutečného hajzla a podrazníka, který umístil záznam na web. To je totiž ten, který by se měl kamenovat!
K té druhé: člověk, který si skutečně po všech dostupných informacích stále myslí, že Klement Gottwald byl vynikající osobnost a že procesy padesátých let se týkaly jen lidí skutečně vinných, nemá právo učit. A to ne kvůli těm názorům jako takovým, ale že tím dokazuje svoji nebetyčnou omezenost a blbost, což, jak jistě uznáte, jej jako učitele zcela diskvalifikuje.

Rozhodně, ale rozhodně si někde vyhledejte rozhovor Renaty Kalenské s Davidem Rathem, který byl publikován v sobotních Lidovkách. Je velmi poučný. Raději ovšem nalačno....

Čtenář glos Z. H. krátce napsal o všelijakých těch zbytečných, dobře placených "managerech" a "poradcích" u velkých firem: Můj kamarád v jedné takové nadnárodní telekomunikační firmě pracuje. Dokonce už pro tyto lidi vzniklo slangové slovo. MAOB (mladý a obzvláště blbý).

Čtenář glos V. M. zase poslal hořký povzdech: Tak už je to tady, Kocáb začal úřadovat. Chce zrušit vepřín v Letech. Zlatá Džamila!