PÁTEČNÍ GLOSY 16.01.2009

Miroslava Macka
To bychom nesměli být v Česku, aby se po smrti architekta Kaplického neobjevily hlasy, že byl uštván českou malostí a nepřízní při hodnocení jeho návrhu Národní knihovny a hned se neobjevily připomínky negativního postoje prezidenta Klause a žvásty Jiřího Paroubka na toto téma, duševnímu i fyzickému zdraví opravdu nebezpečné.....Obvykle se však dějí věci obvyklé, což platí obzvláště v medicině: stařecké srdce, mladá manželka, možná nějaká ta viagra, stres kolem narození dítěte...

Zelená poslankyně Zubová prohlásila: "Mám trochu obavu z toho, že jsem se doslechla, že na ministerstvu bude zůstávat celý tým."
Neměl by ji někdo upozornit, že s takovou češtinou zaneřáďuje životní prostředí víc, než kdejaká zastaralá továrna?

Tak moment, moment, tady něco smrdí. Ve včerejších Lidovkách odpovídá místopředseda vlády Vondra na jeden z dotazů k výtvoru Davida Černého následovně: "Měli jsme jasnou dohodu, že se na tom bude podílet 27 umělců..." David Černý ovšem opakovaně tvrdí, že žádnou dohoda s vládou ani s Vondrou nikdy nebyla a popisuje výběrový proces následovně: Nešlo o žádné výběrové řízení, jak psala media. Vláda prostě oslovila několik lidí a celý výběr byl dvoukolový. V prvním kole jsme předložili slepý projekt, to znamená jen rámeček s holými zeměmi. Počítali jsme s tím, že povrchy zemí už vytvoří rzní umělci z jednotlivých zemí. S tím jsem se dostal do druhého kola, kde jsem už odevzdával konkrétní projekt. A to už byla tahle mystifikace.
Docela pěkně shrnula celou věc redaktorka MF Dnes Magdalena Sodomková: Důvěřiví hlupáci (Vondra a česká vláda) dali téměř dva miliony korun z našich daní svému kamarádovi na to, aby si udělal před celou Evropou monstrsebepropagaci.
Logické řešení oboustranného šlendriánu je na místě: veškeré náklady , které měly jít z veřejných peněz, nechť zaplatí rukou nerozdílnou Černý plus členové vlády v čele s Vondrou. A my si pohlídejme, aby ani koruna nešla z našich daní.