ÚTERNÍ GLOSY 6.01.2009

Miroslava Macka
Předseda lidovců Čunek trvá na odvolání svého stranického kolegy, populárního a komunikativního ministra financí Kalouska, z vlády. Důvod? Chová se jako člen ODS. Jak toto sdělení rozklíčovat? Jednoduše. Dostatečně nepřiklepává finance lidoveckým starostům na jejich projekty - úplatky lidoveckým voličům.

Ve včerejší MF dnes si položil Karel Steigerwald řečnickou otázku: Je Dryml hlupák, nebo darebák?
Ta otázka je špatná. Měla znít: Je Dryml hlupák a darebák?

Týdeník Respekt, respektive jeho redaktoři, považovali a považují tento časopis za list intelektuální. Nechápu proč: čtveřice redaktorů O. Kundra, E. Tabery, J. Spurný a T. Sachr ve včerejším čísle k článku "Návod na přežití" o "dalších velkých výzvách a neodvratných změnách, které klepou na dveře", použili ilustrační foto prezidenta Klause s podtitulkem "Regulovčík na křižovatce Moskva - Lisabon. Strhne Česko ve svém směru?"
Nepravdivé, intelektu nedůstojné, pitomé, bulvární....

V rámci všeobecného blbnutí kolem předsednictví EU jsem se také dočetl, že ministr vnitra Ivan Langer nechal vyrobit speciální vykládané vzduchovky na bombičky coby svůj osobní dar různým europapalášům. Pominu-li byzantský rys takového nápadu, kladu si otázku, co v tomto případě zmanená slovo "osobní". Že je Ivan Langer zaplatil ze svého? Že je nakoupil z našich daní a osobně je předá? Obávám se, že druhé je pravdou....