ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.12.2008

Miroslava Macka
"Bude ještě někdo u lékaře platit?", ptá se dramaticky dnešní MF Dnes titulkem velkého článku o rušení poplatků u lékařů a v nemocnicích.
Odpovědět lze stručně: všichni. Nejvíce pak ti, kteří dbají o své zdraví a nejméně ti, kteří na ně kašlou...

Čtenář glos S. K. mi zaslal zajímavý mail, ze kterého vybírám:
Vedení ODS usoudilo, že problém je v komunikaci, já však, i když moje loajalita k ODS je vysoká a poměrně aktivně sleduji veřejné dění, nedokážu vyjmenovat mnoho opatření současné vlády, které bych brzy pocítil pozitivně na své peněžence, nebo životě, a ani nevidím mnoho opatření, které by mě, nebo mým dětem, prospěly v budoucnosti. Naopak dennodenní přísun nových akcí státní administrativy, nové zákony, vyhlášky, nařízení, omezení, hravě a mnohonásobně přebijí nějaké eventuální pozitiva, a vše ve mě vyvolává pocit marnosti a chuti emigrovat někam na Mars. Já jsem skalní volič ODS, a ta masa lidí nevyhraněných to cítí nejspíš taky nějak podobně, takže pokud potom někdo přijde s "pastelkovným", musí pragmaticky dojít k názoru, že ten někdo je lepší alternativa. A víte, oni ti socialisti říkají, že budou rozdávat, regulovat, brát bohatým a potom to činí, zatímco ti takzvaní pravičáci říkají, že budou šetřit, snižovat výdaje státu i daně a potom to nečiní.
ODS má problém v rozporu slov a činů. A uznejte, tím důvěru lidí nezíská.

Čtenář glos P. B. mi pak napsal:
Když už předseda uličního výboru Sarkozy nabádá k vyvěšování vlajek EU (mimochodem byl jsem v na podzim v Madridu a tam na královském paláci také nevisela), měla by být vyvěšena především na všech veřejných domech, neb ty svou činností a multikulturalizmem jsou nejvíce podobné současné EU.


A čtenář glos J.M. ke stejnému tématu:

Minulý týden jsem byl v Berlíně a žádné vlajky EU na tamním Spolkovém sněmu jsem si opravdu,
ale opravdu nepovšiml. Fotka na http://www.bundestag.de/ (u prvního článku s titulkem "Atalanta-Mission und Pendlerpauschale"), která se dá zvětšit, odpovídá stavu, v němž jsem Spolkový sněm shledal já.
Pokud jde o sídlo německého prezidenta, zámek Bellevue, projížděl jsem okolo a vlajky jsem si nepovšiml. Ale podle fotografií na webu (http://www.bundespraesident.de/Die-Amtssitze/-,11086/Schloss-Bellevue.htm;
http://www.bbr.bund.de/cln_007/nn_21462/DE/PlanenBauen/BautenBundesBerlin/BautenPolitik/SchlossBellevue/SchlossBellevue.html) je tam jen jedna vlajka - prezidentská standarda... Takže hysterii s eurovlajkou vůbec nechápu.

Vánoce jsou ještě blíž a tak se Vám krátí možnost objednat hezký dárek, knihu "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Objednat si ji můžete na dobírku na adrese m.vitovcova@volny.cz
Cena, včetně balného a poštovného, je 312.- Kč.
Díky za přízeň.