PONDĚLNÍ GLOSY 15.12.2008

Miroslava Macka
Týden musím opět začít hořkými uchechtnutími: šéf ODS v Ústeckém kraji Jiří Šulc oznámil, že Hlavní kancelář ODS začne ode dneška přepočítávat počet členů v kraji, aby tak vyvrátila informace o tom, že některé místní organizace těsně řed kongresem nabraly desítky a desítky nových členů, kteří pak pomohli převolit kongresové delegáty za ty, kteří podpořili Petra Gandaloviče při jeho souboji o křeslo místopředsedy ODS.
Věc je ovšem jasná: kupříkladu v Mariánských Račicích vzrostl počet členů ODS cca na 150 ( což je polovina dospělých občanů obce, v níž v krajských volbách ovšem volilo ODS jen 15 voličů) a na Mostecku oblastní sněm vyměnil všechny původní delegáty.
Počítat tedy netřeba, ale řídit se zkušeností majitelky bordelu, jehož zákazníci jsou nespokojeni : postelemi nešoupat,vyházet kurvy...

Také hledání vicepremiéra pro ekonomiku, který má být "hrází proti vpádu ekonomické krize do Česka", je hořce úsměvné: vláda si teprve teď povšimla, že v ní není ani jeden ekonom....

Také velké rozhovory s Petrem Machem v Lidovkách a MFDnes vybuzují hlavně hořký škleb, a to souborem drobných i větších legrácek typu dvou odpovědí za sebou: "Evropské volby jsou daleko" a "Evropské volby jsou za dveřmi", či slovy "Program visí na webu a je to zaheslované" nebo větou "Dnes veřejnost neví, kdo - mimo mě - v přípravném výboru bude, můžu říct, že v něm bude určitě víc lidí než tři, jak vyžaduje zákon."
A já blbec si dosud myslel, že základem úspěchu nově vzniklé politické strany je špičkový, charismatický lídr, stručný, jasný, zřetelný a uchopitelný program a nepominutelná skupina "otců zakladatelů" z "opinion makerů", kteří po dlouhé a solidní přípravě vystoupí na tiskovce, oznámí vznik nové strany a prohlásí: kdo má stejné ideje, názory a postoje jako my a chce nám pomoci, pojďte! Slovních průjmů netřeba...

A mezitím Paroubek mlčí, neboť mu někdo moudrý řekl, že za něj pracují jiní, modří. A Rath a spol. provádějí čistku za čistkou a zakopávají se v krajích, kde by opoziční ODS namísto babrání se ve vnitřních problémech měla být zatraceně ostrým hlídacím psem!

Už jen to, že levice tak tlačí na přijetí Lisabonské smlouvy by mělo být pro všechny pravicově smýšlející lidi velkým varováním!

ČSSD očekávaně ustoupila od svého záměru volit svého předsedu přímým hlasováním všech členů. Paroubek to vysvětluje tím, že nemá konkurenta, a tak je taková volba zbytečná. Pravdou ovšem je, že se jeho přebujelé ego strašlivě bojí poznání, že mezi řadovými členy není zdaleka tak oblíben jako mezi svými stranickými papaláši.