ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.12.2008

Miroslava Macka
Zajímavý recept na nadcházející recesi až krizi vymysleli čeští poslanci: v roce 2009 se zvýší platy státních zaměstnanců i důchody. Zřejmě podle zbožného přání: lidé tak začnou víc utrácet a ekonomika tak nezpomalí. Jenže: vyhánění ďábla belzebubem, tedy léčba jedné bubliny druhou, fungovat nemůže a nebude.

Petře, Petře, kroutím nechápavě hlavou nad ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem, kterého pamatuji jako slušného kluka, který by před léty rozhodně neužil metodu, kterou využil před nedávným kongresem ODS: 3. prosince jej přijelo podpořit a nechat ze svého středu navolit delegáty na kongres ODS 370 nových členů, sebraných kdesi ze stavby a prokazatelně "uplacených" obědem s pivem a zaplacením členských příspěvků....Jeho protikandidát, ministr dopravy Řebíček, takto získal nových členů jen 142.
K zblití, hoši...

Pan Z. H. mi zaslal následující text:
Při sledování současné EU, kdy jediná možná odpověď je "ano", takže se referenda opakují tak dlouho, až to vyjde (Maastricht v Dánsku,smlouva z Nice v Irsku a nově Lisabon v Irsku) nebo se použije povolný parlament, si vzpomínám na jeden zážitek z vojny.
Coby "špagát" jsem byl na vojně v letech 1988-89, tj. na konci socíku. Také tam byl jeden záklaďák jménem Haršány. Byl neobyčejně hrdý na to, jaký je lamač dívčích srdcí, prostě mu žádná neodolá. Přitom to nebyl nijak pohledný muž typu tehdejšího idolu Lukáše Vaculíka, sportovec to také nebyl, spíš už mu v 19 ti letech začínal pivní mozol.
Tak jsme mu nějak nevěřili, mysleli jsme si, že kecá. Na přímý dotaz jak to dělá, odpověděl (překlad ze slovenštiny): "To je jednoduchý. Ženská, na kterou pomyslím, má dvě možnosti jak odpovědět: Ano nebo jo."
Do půl roku ho dovedli v klepetech. Z hlediska jeho obětí asi dobře, že se to stalo ještě za socíku. Dneska by ho snad osvobodili......

Čtenář glos P. B. mi napsal:
"Soubor opatření" jsme názorně vysvětlovali takto:
Je to, jako když se na ulici sehnete pro padesátník a při tom Vám prasknou kalhoty za 500.-

Jinak se tomu též říkalo "Soubor nedopatření".
Vánoce jsou ještě blíž a tak se Vám krátí možnost objednat hezký dárek, knihu "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Objednat si ji můžete na dobírku na adrese m.vitovcova@volny.cz
Cena, včetně balného a poštovného, je 312.- Kč.
Díky za přízeň!