STŘEDEČNÍ GLOSY 26.11.2008

Miroslava Macka
Ze zprávy, že si poslankyně Strany zelených Zubová stěžuje na to, že ministr životního prostředí a předseda její strany Bursík zaměstnává na ministerstvu bývalého estébáka, který ji má sledovat, lze vyčíst mnohem zajímavější údaje: zelené ministerstvo má více než dva tisíce zaměstnanců (!!!) a bývalý estébák, specialista na "boj s vnitřním nepřítelem", pracuje v oddělení "Pověřeného auditního subjektu". Může mi, xakru, někdo vysvětlit, co tam vlastně za naše vysokánské daně dělá???

Zajímavý argument jsem se dnes dočetl k tématu Lisabonská smlouva ano či ne: Ano, Lisabonská smlouva sice bere občanům v mnoha oblastem právo rozhodovat, ale nakonec stejně smlouvy uzavírají premiéři, kteří jsou občany voleni, tak co!
Ani při představě Špidly, Grosse, nebo, nedej bože, Paroubka, vás nejímá z této věty hrůza?

Chcete mít v budoucnu levnější elektrický proud? Pak volte v příštích volbách jen ty politiky, kteří budou mít v programu výstavbu atomových elektráren, prolomení těžebních limitů hnědého uhlí a hlavně rozbití monopolu ČEZu tím, že urychleně povolí stavět nové elektrárny konkurenci.

V dnešním politicky korektním světě bych se ani nedivil, kdyby různí aktivisté viděli ve slavné písni, začínající slovy "Sním o vánocích bílých..." atak na Romy či jiné barevné...
Také jsem slyšel v poslední době lingvisticky půvabný novotvar pro Romy: hnědočeši.
A třetí nekorektní poznámku učinil jeden z mých čtenářů: Romové by měli na protest proti diskriminaci vyhlásit neomezenou generální stávku.