ČTVRTEČNÍ GLOSY 20.11.2008

Miroslava Macka
Nikdy nemohu napsat paměti, neboť si toho na mnoho lidí hodně pamatuju Takže se nerozepíšu o literárních a publikačních schopnostech premiéra Topolánka a jen vznesu uctivý dotaz, kdo, proboha, napsal článek, podepsaný jeho jménem a publikovaný v dnešní MF Dnes pod titulkem: "Volba zní: zda Lisabon, či Moskva".
Neboť úvaha v něm obsažená: nepřijetí Lisabonské smlouvy = vystoupení z EU = náruč Moskvy, si žádá okamžité propuštění autora....

Zajímavé řešení problémů s Romy v Litvínově i jinde nabízí člen vládní rady pro Romy Cyril Koky: Předseda vlády by měl ostře odsoudit neonacisty.
Mýlí se, existuje jedno jediné řešení klidného soužití, známé už od antiky, precizně vyjádřené tehdejším příslovím: V Římě se chovej jako Říman.

Spekuluje se o odchodu ministryně obrany Parkanové a protože by v rámci procesu "škatule, škatule, hejbejte se", mohlo být ohroženo i obsazení tohoto postu tradičním lidovcem, lidovci silně posilují svoje řady v niýších patrech ministerstva. Ona totiž představa, že by někdo otevřel všechny tamější skříně s kostlivci za miliardy, musí být pro lidovce přímo noční můrou...

Další člověk, nakažený bruselózou, je eurokomisař Špidla: končí ve funkci, ale rád by zůstal v Bruselu. Být autokratem, vyhovím mu. Byl by totiž ideálním odstrašujícím příkladem, kterak lze dobře žít z našich daní, aniž by jeho práce měla pro nás jakýmkoliv, byť sebenepatrnější, přínos. A že takových úředníků je!

Slovenské ministerstvo kultury chce uzákonit statisícové pokuty za hrubky a jazykové chyby na veřejných tabulích, pamětních deskách, atd.
Moc toho nevyberou. Jó, to takhle vybírat za blbý obsah, to by byly sumy!