STŘEDEČNÍ GLOSY 19.11.2008

Miroslava Macka
"Definice toho, na co má pacient ve zdravotnictví nárok, musí být naprosto přesná," tvrdí poslanec a zdravotnický odborník KDU - ČSL Jiří Carbol. Obávám se ovšem, že tím myslí klasický český výčtový zákon. Možná, když je odborník, že by se mohl rozhlédnout po cizině, kupříkladu se podívat, jak jednoduše to činí zákon švýcarský....

Na pochodu neonacistů Litvínovem je nejvarovnější fakt, že jim místní občané, znalí praktického soužití s Romy, velmi fandili. Myslím, že veškerá energie by se měla věnovat romské otázce: otázka neonacistů by se tak z velké části vyřešila sama.

Generální ředitel Českých drah ( také máte stejný pocit jako já, že se ten podnik čím dál tím víc rozkládá?) by měl vstoupit do politiky: už umí úžasné úhybné manévry.
Kupříkladu v rozhovoru pro časopis Týden:
Otázka: Proč vlastně ČD nezveřejňují platy svých manažerů? Vždyť jste de facto státní zaměstnanci.
Odpověď: To je naše firemní politika. Až bude nařízení, že máme zveřejňovat platy, budeme to dělat. Já osobně nemám se zveřejněním svého platu problém.
Otázka: Tak řekněte!
Odpověď: Dobrá, zkusila jste to. Ale musíte počítat i se závistí lidí. Chodí mi sem obálky s jakýmsi práškem a musíme sem volat policii, aby zjistila, o co jde.