ÚTERNÍ GLOSY 18.11.2008

Miroslava Macka
I vzpomínalo se na 17. listopad 1989 a spousta lidí si řekla, že přece "kvůli tomuhle" klíči na náměstích nezvonila.
Jistě, ona totiž bohužel stále platí Napoleonova slova, že dav nechce svobodu, ale rovnost....

Zrušení víz do USA zaznamenala veškerá media. Jen jsem se nikde nedočetl, kolik občanů Česka má nezbytné pasy s biometrickými údaji...

Automobilky Opel v Německu či General Motors v USA volají po státní pomoci. Té však rozhodně netřeba: stačí vyrábět automobily, které budou lidé kvůli jejich vlastnostem kupovat více, než kupříkladu Toyoty.... Proč by se měly podporovat firmy, které vyrábějí zboží, jehož prodej je neuživí? Jen proto, že jsou velké? Pomůže snad někdo malým výrobcům, kteří také neprodávají svůj šunt?

Patřím také mezi ty, které ministr vnitra Ivan Langer politoval, neboť "nejsem schopen pochopit, jaký byl pro veřejnost a tisíce policistů význam akce", při níž se v pátek sjelo do Brna 680 nových policejních vozů, seřadily se tak, aby vytvořily z letadla viditelný nápis P 1000, naráz zapnuly majáčky a zase se rozjely.
Dovedu si totiž představit tisíce lepších způsobů, kterak naložit s mými daněmi....

Mailem mi přišlo půvabné fingované oznámení slovenského ministerstva financí:
Radi bysme Vas informovali, že vzhl’adom k očakávanému prechodu na jednotnú európsku menu EURO sa od 1. 1. 2009 poloha při súloži, ktorá je všeobecne známa jako 69, mení po kurzovom prepočte na polohu 2,328.
S pozdravom Ministerstvo financií SR

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Myslím, že by někdo z pravicových politiků měl ve sněmovně navrhnout okamžité zrušení svátku 17. listopadu, který je veřejností vnímán jako oslava definitivního vypráskání komunistů z čela této země. Poté, co je tu máme v plné parádě nazpátky, jsou další oslavy směšné a trapné.