ČTVRTEČNÍ GLOSY 13.11.2008

Miroslava Macka
Bývalý Rathův náměstek na ministerstvu zdravotnictví a nynější první náměstek královéhradeckého hejtmana, senátor a ředitel vrchlabské soukromé nemocnice, která pod jeho vedením vytvořila milionový dluh za vodu a elektřinu, ovšem od dětí poplatky nevybírá, Vladimír Dryml, začal krajsky úřadovat: navrhuje, aby si vrchlabskou nemocnici pronajal kraj...Ach jo!

Šéf autodopravců Martin Špryňar včera v Radiožurnálu řekl (a není důvod mu nevěřit), že na nedávné schůzce s premiérem Topolánkem se shodli na tom, že zákaz jízdy kamionů v pátečním odpoledni je blbost (samozřejmě, že to řekl diplomatičtěji, ale obsah byl stejný). Záhy však za premiéra Bursíkotopolánka vláda páteční zákaz schválila. A jak bývá v Česku zvykem, kocourkovsky: počet výjimek by se měl zdvojnásobit....

Evropská unie sice zruší některá omezení, týkající se prodeje nekulatých peckovin či křivějších okurek, prosazuje ovšem na všech alkoholických nápojích povinné logo přeskrtnuté siluety těhotné ženy, a to coby varování před popíjením alkoholu v těhotenství.
Copak ti blbci, kteří to vymýšlejí, nechápou, že zodpovědné matky nepijí ani teď a ty nezodpovědné žádné logo nikdy nepřesvědčí? Není už (myšleno v jejich intencích) nejvyšší čas na každý výnos a nařízení EU umístit viditelný nápis (vysoký nejméně třetinu formátu A4 a v černi E 14 - 95 /i) "ČTENÍ A APLIKACE UNIJNÍCH NAŘÍZENÍ MŮŽE VÁŽNĚ POŠKODIT DUŠEVNÍ ZDRAVÍ" ?

Čtenář glos R. B. k mé glose o nedobrovolném dobročinném příspěvku ve výši 24.- Kč prostřednictvím ČEZu správně poznamenal: "Pche! Ty byly po zdanění, takže nejméně padesát!"

Milan Kundera napsal: "Padesátá léta mne přitahovala proto, že tehdy dělala historie nevídané experimenty s člověkem, že ho svými neopakovatelnými situacemi ukázala z nevídaných stran a obohatila tak mé pochybnosti i vědomosti o tom, co je člověkl a jeho úděl."
Což je zvláště od něj řeč docela sviňácká: ty "nevídané experimenty", které ničily životy statisícům a milionům totiž nedělala historie, ale konkrétní fanatici jako byl on sám...

Jirka Balvín mi zaslal krásnou "indickou moudrost":

Indové (podle svého náboženství) věří, že pokud muž nežije spořádaným a asketickým životem, bude v příštím životě ženou.
Buďte proto k ženám tolerantní: je to vlastně normální chlap ve výkonu trestu.