STŘEDEČNÍ GLOSY 12.11.2008

Miroslava Macka
Samozřejmě, že v koaliční smlouvě mezi ČSSD, ODS a lidovci v Olomouckém kraji o tom nebude ani slovo, ale novináři by se měli zeptat příštích radních za ODS a lidovce, jaké budou jejich skutečné kompetence. Vypadá to totiž tak, že kupříklad exhejtman Ivan Kosatík sice bude mít formálně na starosti finance a Pavel Sekanina školství, ale bez faktického vlivu na toky peněz, takže kupříkladu posledně jmenovaný bude rozesílat platy učitelům, ale investice do škol si ponechá v rukou ČSSD. Jinak řečeno, koaliční smlova bude jen pracovní smlouvou pro čtyři lidi, kteří vyměnili stranický program za koryta....Zdalipak si to členové ODS nechají líbit?

A tak nás zákonodárci všechny nedobrovolně pojistili: pokud chybou manažerů krachne nějaká banka, zaplatíme tamní vklady všichni pěkně ze svého, a to včetně těch, kteří nemají v žádné bance ani floka či mají peníze v jiné bance...Nebylo by logičtější, kdyby banky mohly nabízet stoprocentní pojištění vkladů svých klientů a pojištění by platili jen ti, kteří tak chtějí učinit? Jako je tomu kupříkladu u domů a jiného majetku?

Také jsme, každý z nás, nedobrovolně darovali 24.- Kč na dobročinné účely, aniž bychom měli sebenepatrnější vliv na to, komu budou sloužit a s jakou efektivitou. ČEZ totiž daroval na dobročinné účely 240 milionů, a můžete dát krk na to, že jsme je měli započítané v ceně elektřiny.

Pokud jsou pravdivá slova Pavla Béma ( a není důvod o tom pochybovat), že Mirek Topolánek veřejnou nabídku funkce šéfa sněmovny Paroubkovi ani slovem nekonsultoval s vedením ODS, pak je něco "zatraceně shnilého nejen ve státě dánském"...

O zdravotní reformě rozhoduje Čunek!! Bez komentáře!

Xakru, není už nejvyšší čas vyhlásit o Lisabonské smlouvě referendum, ať se o tak zásadní věci jako je převedení nemalých kompetencí do rukou nikým nevolené bruselské byrokracie nerozhoduje zcela bez nás?