ÚTERNÍ GLOSY 11.11.2008

Miroslava Macka
"Poplatky nám prohrály volby, nechceme prohrát podruhé", říká bývalý hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík na to, že je vedení krajské ODS ochotno vyměnit postoj k poplatkům u lékaře za pár krajských koryt. Ubezpečuji ho,že tím nezíská ani jeden hlas levicového voliče a těch pravicových naopak ubyde.
Neboť právě takováto názorová rozplizlost a touha vládnout za každou cenu je prapříčinou volební porážky ODS.

Dnes vyšel v MF Dnes můj text "Kam se ODS (ne)vrací". Můj původní ( a v redakci zkrácený text) měl ještě poslední odstavec:
Čímž jsem vlastně už odpověděl: návrat ke kořenům ODS vnímám jako návrat k trvalé, každodenní (a proto nepříliš vděčné) práci na tom, aby občané měli co největší prostor pro vlastní iniciativu, tvořivost, pracovitost a aby dostávali za svoje těžce vydělané a státem sebrané peníze co nejlepší služby a produkty, aniž by přitom byl stát příliš vidět. A pochopitelně prováděnou lidmi na úrovni. Pak se zklamaní voliči k ODS velice rádi a rychle vrátí.

V Lidovkách pak dnes vyšla moje replika na sobotní text stálé zpravodajky LN v Bruselu Kateřiny Šafaříkové "Klaus už může všechno", a to pod titulkem "Zpravodajka propadla bruselóze".