STŘEDEČNÍ GLOSY 5.11.2008

Miroslava Macka
Nemohu si pomoci: nový americký prezident Barack Obama mi připadá stejně umělým mediálním produktem jako kupříkladu Madonna. A bude velmi zajímavé sledovat, co splní ze svých revolučních slibů a jaká že to bude cesta změny. Jen aby to nebyly tradiční změny k horšímu...

"Baví mě být jestřáb", říká o sobě v rozhovoru pro MF Dnes David Rath. Vždycky je zajímavé číst, jak se kdo vidí, byť si plete živočišné druhy...

Tak dlouho se budou krást měděné zabezpečovací kabely na železnici, než se objeví na prvních stranách novin titulek: Čtyři zloději kabelů zastřeleni hlídkou v tunelu pod Vítkovem.

Čtenář glos P. L. mi zaslal velmi zajímavý dopis, který před drahným časem, v květnu 2007, poslal premiérovi Topolánkovi:
Vážené vedení ODS,

prosím nezapomínejte na vaši smlouvu s voliči uzavřenou ve dnech 2. až 3. června 2006. Blíží se její výročí. Navrhuji, abyste pravidelně po každém roce vládnutí analyzovali její jednotlivé body a veřejně prezentovali naplnění jejich obsahu. Předpokládám, že toto zcela jistě děláte v rámci ODS, abyste si dnes a denně dávali do kontrastu působení ODS v koaliční vládě. Veřejná prezentace by možná otevřela oči i skeptikům - voličům ODS, kteří naplňování některých bodů smlouvy nenajdou ani s velkorysou optikou.