PÁTEČNÍ GLOSY 31.10.2008

Miroslava Macka
Největším problémem vítězství ČSSD v krajských volbách budou bolševické čistky v kraji řízených podnicích: bolševické proto, že hlavním kritériem při výběru nových lidí bude stranická knížka ČSSD , míra kamarádství s hejtmanem a hlavně poslušnost.

Zpráva ze severomoravského kraje: Přestože zatím vůbec není jasné, kolik peněz ve fondu "Účelová rezerva na úhradu regulačních poplatků občanů města Ostravy" bude a jak s nimi bude nakládáno, pro jeho vznik hlasovali na ostravské radnici nejen komunisté a socialisté, ale i lidovci. Jak typické, chce se dodat.

Media jsou plná už téměř ustálených spojení "Klausův člověk Bém", "Hradem řízený Bém", "Klausův oblíbenec Bém" ba dokonce i "linka Klaus - Bém - Paroubek", a jistě objevíte i další v tomto smyslu.
Podle všech mých znalostí a informací je to účelová pitomost.

Při ustavujícím kongresu ODS v Olomouci jsem oznamoval kandidaturu Václava Klause na funkci předsedy formou staré anglické politické zkušenosti: Stranický lídr se nevolí, ten buďto je a nebo není.
Vypadá to, že na nastávajícím kongresu ODS se bude "lídr" volit z mnoha kandidátů.....
Tuto glosu berte jako výstižný žert:
Za předpokladu, že na funkci předsedy ODS nebude kandidovat Mirek Topolánek a Pavel Bém s Petrem Bendlem se s ním na tom dohodnou a Jan Zahradil nepřednese jasnou vizi politiky ODS, zvažuji vlastní kandidaturu na předsedu ODS, ovšem jen do předčasného kongresu 1. dubna 2009.
P.S. Hoši, přestaňte už blbnout!