PÁTEČNÍ GLOSY 24.10.2008

Miroslava Macka
Velice bych se divil, kdyby Topolánkovu nabídku úplatku ve formě ministerského křesla po Petru Bendlovi neodmítl i Evžen Tošenovský. Vnitrostranická konkurence se totiž nejlépe umenšuje vlastními brilantními výkony a ne rozdáváním koryt.

Také jsem se docela uchechtl nad dalším slibem Davida Ratha, že školou povinné děti budou ve středočeském kraji jezdit hromadnou dopravou zadarmo. Možná by mu měl někdo vysvětlit, že zadarmo rozhodně jezdit nebudou, jen jejich jízdné zaplatí někdo jiný. V tomto případě i ti, kteří školou povinné děti nemají, a to bez ohledu na to, jsou-li chudí či bohatí. A totéž pochopitelně platí pro rodiče "zadarmo" jezdících dítek.

Zajímavé otázky, týkající se pohřbu Kočky mladšího, vznesl v Lidových novinách čtenář Ing. Masák z Prahy:
Cituji z článku: "Většina drahých aut vyjela bez poznávacích značek"...."dvacet uniformovaných policistů zajišťovalo bezpečnost smutečního průvodu."
Není náhodou jízda bez poznávací značky protizákonná? Neměli přihlížející policisté tato auta odstavit a jejich řidiče i osádku legitimovat a pokutovat? Takto to vypadá, že to byla obrovská mafiánská tryzna s účastí státní policie. Co na to nejvyšší policejní šéfové?