ČTVRTEČNÍ GLOSY 23.10.2008

Miroslava Macka
Bylo to včera jako ostatně vždy: kolotočářsky uřvaný Paroubek, chrlící jednu polopravdu či lež za druhou a dštící síru na politického protivníka a chválící se Topolánek, používající ovšem nově o své vládě i slovo "nepostradatelná"(ačkoliv nepostradatelných lidí jsou plné hřbitovy a každá vláda je nakonec vystřídána). Ovšem i zarytý volič ČSSD a příznivec Paroubka by, pokud by byl úpřímný, musel při pohledu a poslechu těch dvou konstatovat: Zlatý Topolánek!
A pokud mělo jít o mobilizaci levicových voličů, šlo o typický "overkilling", který naštěstí nažene k volbám více příznivců ODS. Kéž jich bude hodně a moc: nepříčetně nafouklý Paroubek potřebuje nezbytně nakopnout, jinak s ním bude k nevydržení! O Rathovi raději ani nemluvě! Neuvědomují si totiž, že volby nevyhráli. Ty si prohrála ODS sama.

Rath se opět pustil do Topolánka, že mu při projevu ve sněmovně "za zády hýká jako oslík". Topolánkovi se fakt divím: výstižnější by přece bylo mu za zády bučet....

Mimochodem, když už se má a musí šetřit veřejné prostředky: David Rath nejen, že mudruje nad tím, kterak bude alespoň dva měsíce hejtmanem i poslancem, což je v podstatě pracovně nemožné, ale jestlipak víte, že celou dobu poslancování je ještě placeným asistentem interní kliniky 2. lékařské fakulty a fakultní nemocnice Motol? Kolik studentů a co za ty tři roky soudruh poslanec studenty naučil?

Může mi někdo z tehdy hlasujících vysvětlit, jak se mohl dostat na volitelné místo kandidátky ODS poslanec Juraj Raninec? Ten totiž, ač sedí v poslanecké sněmovně, má takový politický rozhled a čich, že včera prohlásil v rozhovoru v Lidovkách: "Možná bude pro nedůvěru vládě hlasovat dvacet, třicet poslanců ODS."

Netušil jsem, že něco tak poklesle monstrózního jako byl pohřeb Kočky mladšího se může odehrávat mimo italské či americké mafiánské filmy....