ÚTERNÍ GLOSY 21.10.2008

Miroslava Macka
Je neuvěřitelné, kterak jsou lidé hloupí a manipulovatelní! Naletí i na slib, že za ně poplatky v krajských nemocnicích zaplatí krajské úřady. Ty ovšem žádné vlastní peníze nemají, jen ty, které dostanou z peněz nejprve vytáhnutých daněmi z našich kapes.
A tak nakonec budeme nepřímo platit mnohem víc: to úřednické přerozdělování milionů není zdaleka zadarmo!

Byla by nesmírná škoda, kdyby mnozí z hejtmanů ODS (namátkou jmenuji Evžena Tošenovského a Jana Zahradníka) odešli z politiky. Z historie totiž známe spoustu politiků, kteří mnohokrát za svoji kariéru prohráli volby a přesto (i právě proto) se nesmazatelně a kladně zapsali do politických dějin.
Chce to jen nepropadat chmurným náladám a vytrvat!

Pavel Páral ve včerejší MF Dnes realisticky předvídá:
Takový David Rath se ve středních Čechách už nezakecá. Klíčové pozice zasednou lidé vděční a spolehliví typu opilce Kotta, který svého času po odchodu ze Sněmovny našel útočiště v Rathem spravované VZP a dokáízal to svému zachránci i s patřičnými úroky vrátit. Sociální demokaté dovedli v osmi letech své vlády personální čistky k dokonalosti, jíž se Topolánek ani nepřiblížil.

Čtenář glos R.S. mi napsal:
K výsledku proběhnuvších voleb mám několik postřehů, z tohoto volebního klání vyplývajících:

- Většina národa kašle na budoucnost. Chce mít svůj levný namazaný krajíc za každou cenu dnes, bez ohledu na to, co přinese zítřek.
- Většina národa bohužel potřebuje vůdce, demagoga, manipulátora. Jednotlivec z této většiny neumí nasměrovat sám sebe, je rád a vděčně veden.
- Vítěz voleb má perfektně zmáknutý marketing, přesně ví, co na voliče zabírá a jak jim to podat. Umí vrtět psem.
- Poražený ve volbách navzdory výsledkům (tím jsou prosperující kraje) trestuhodně zanedbal komunikaci s veřejností a mylně se domníval, že voliči výsledky vidí sami a podle toho se rozhodnou.
- Většina národa se nepoučila z historie (1946) a proto si ji asi bude muset zopakovat - bohužel s tím stáhne ke dnu i pragmatickou menšinu.
- V domácí politice chybí výrazný ženský prvek. Tato země víc než kdy jindy potřebuje nějakou českou železnou Margaret Thatherovou namísto blábolů Paroubka, Ratha, B. Sobotky, Haška a jiných demagogů ze stejné stáje . Bohužel o žádné takové zatím není vidu ani slechu. Máme u nás vynikající manažerky i majitelky firem, které úspěšně rostou. V politice se angažovat nehodlají - proč asi?

Čtenář glos P.N. pak napsal:
Bude se hodnotit kdo a co zavinil debakl ODS ve volbách, přitom příčina je celkem zřejmá. Kořeny jsou v roce 2006, kdy se nekonaly nové volby a nepodařilo se díky teplým místům poslanců Paroubka dorazit a další problém je v odklonu od skutečných reforem a ve směšné kampani ODS, která vůbec nedokázala reagovat na negativní kampaň socialistů. Přitom témat jsou mraky.