ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.10.2008

Miroslava Macka
Stát investuje stovky miliard, stát se zaručí stoprocentně za vklady, stát, stát...přitom jen úplní blbci nevědí, že stát žádné peníze nemá, jen ty, které nám nejprve vytáhne z kapsy. Takže vše, ale úplně vše, co státy dělají a slibují, zaplatí jejich ( a v rámci eura i cizí) občané, a to do poslední mrtě...

Čtyři velmoci, Francie, Německo, Velká Britanie a Italie, tedy přesně ty, které kdysi podepsaly Mnichovskou dohodu, se opět bez ohledu na malé státy dohodly, že prostřednictvím nedodržování pravidel budou moci tunelovat společnou měnu euro.
Doufám, že tentokrát se i eurofilům otevřely oči....

"Čistý kapitalismus skončil", prohlásil francouzský prezident Nicolas Sarkozy a po něm mnozí jiní. Jako by někdy v silně socialistické Evropě (a ve Francii zvláště) existoval.
Více regulací, více státu, bude teď heslem dne - až do dalšího, ještě většího průšvihu. Heslem dne by totiž mělo být: Mnohem méně mnohem kvalitnější regulace.

Pan M.B. mi zaslal následující dva postřehy:
Podle slov Jiřího Paroubka by česká vláda měla neprodleně poskytnout garanci na všechny soukromé vklady v českých bankách. A to zejména proto, že není možné poskytovat českým vkladatelům méně garancí než poskytuje sousední Německo a Rakousko. Bojí se prý toho, že jinak Češi začnou peníze převádět do německých a rakouských bank.

Jinými slovy Paroubkovi vadí, že by Češi mohli "lišácky" využít jednu z největších výhod EU, a to konkrétně možnost svobodného pohybu kapitálu bez mocenského dohledu, regulace a dalšího zdanění. Proboha, k čemu jinému by nám mělo být členství v EU prospěšnější než k tomu, abychom se zbavili této regulace a nesvobody při styku s okolními státy? Jestli je pan Paroubek tak pro-evropský politik a velký zastánce "moudré" EU, tak by přece měl podporovat původní smysl EU. Ať si každý občan svobodné vybere, do jaké banky chce uložit své peníze. Nebo že by panu Paroubkovi o tu svobodu tak nešlo??!!

Po přečtení výzvy Davida Ratha směrované ke kandidátům ČSSD, aby podepsali tzv. "slib věrnosti" se mi udělalo špatně. Jinými slovy Rath říká, že každý takový kandidát musí zaručit, že se zavazuje mluvit, myslet a hlasovat stejně jako ústřední orgány ČSSD. Nejvíce nebezpečné mi na tom všem připadá, že toto bolševicko-socialistické vábení se pod líbivou zástěrou ušlechtilého boje proti "nemravným" přeběhlíkům nesnaží o nic jiného než o sprosté znásilnění svobody ve prospěch diktátorských zájmů dvojice Paroubek-Rath. Velmi mě trápí, že stále nemalé procento populace je k těmto praktikám slepé. Nezbývá než bojovat. Zaslepenost lidí je opravdu velká.