ÚTERNÍ GLOSY 30.09.2008

Miroslava Macka
A tak už i vojenská rozvědka potvrzuje, že se Rusové snažili ovlivnit (pochopitelně prostřednictvím našich občanů a jejich různých občanských aktivit a sdružení) náš postoj k vybudování amerického radaru v Brdech.
A spousta politiků volá po jejich policejním odhalení a potrestání. Nic proti tomu. Jen by se tak mělo postupovat důsledně a kupříkladu "netrestat" vysokou státní funkcí exponentku rakouského (jihočeského) občanského sdružení, stejným způsobem ovlivňující naše veřejné mínění v případě Temelína...

V Rakousku silně posílily politické strany, které jsme se navykli nazývat extremistické. Posílily ovšem jen proto, že ostatní politikové léta neřešili problémy, které Rakušany trápí, neboť se jim zdály být politicky nekorektní: imigranti, multikulturalismus, byrokracie EU či euro -teuro.

Hlavním důsledkem současné krize mizerně regulovaných finančních trhů bohužel nebude zjednodušení a tím zmenšení regulace, ale naopak její utužení a zkomplikování, a tím zadělání na další budoucí krizi.

Výměna stávajících, úspěšně fungujících dálničních známek za elektroniku (samozřejmě od firmy Kapsch) je stejně "logická" jako výměna původních okresních SPZetek za nové krajské. Vlastně logiku to má: v obou případech jde o přesun našich peněz do cizích kapes.