PÁTEČNÍ GLOSY 26.09.2008

Miroslava Macka
Konečně vím, kde zázračně našel ministr financí Kalousek v rozpočtu na příští rok dvě miliardy na jakési zvýšení platů: na konci roku 2009 pošle poště o dvě miliardy menší zálohu na výplatu důchodů v roce 2010!!
Tomu říkám úspora!

Panebože, nač to hrané překvapení nad zprávou BIS, že ruská rozvědka se snaží ovlivnit české veřejné mínění proti americkému radaru? Na takové zjištění přece BIS ani nepotřebujeme, to dá zdravý rozum. Zrovna tak jako dá, že u nás pracují americká, britská, francouzská, německá, izraelská, čínská a jistě i jiné rozvědky ve prospěch zájmů svých zemí (které se vůbec nemusejí shodovat se zájmy našimi, a to ani u států spřátelených).

Pokud poslanecká sněmovna oficiálně pozvala na svoji půdu delegaci čínských poslanců, pak ti členové sněmovny, kteří s tím mají problém, měli zůstat doma a ne nezdvořile roztahovat tibetskou vlajku, jak učinili zelení poslanci.
S lidskými právy v Číně to nemá nic společného, jen s neuvěřitelnou neslušností a snahou se zviditelnit.

V Česku se konaly jakési "tajné" závody rychlých vozů, které ohrožovaly ostatní účastníky provozu. Hlášení o jejich šíleném bláznění jsem slyšel v rozhlase od řidičů hodiny. Zprávu o tom, co dělá policie, jsem zaslechl až v šest večer: závod monitoruje, ba dálniční hlídka dokonce dva vozy na dálnici zastavila a udělila jim blokové pokuty....

Neskutečné pokrytectví různých těch evropsky se množících zákazů a příkazů krásně demonstrovala paní Nina Humbálková v posledním Reflexu: Vrátila jsem se z výletu do Irska. Pokuta za procháyku s lahváčem činí 1000 liber, pokuta za kouření mimo "zóny" se pohybuje mezi 500 - 1000 liber. Zaskočily mne ale megaherny kde najdete, hlavně o víkendu, pomalu celé město, kojenci počínaje a důchodci konče. Tak nevím, co je pro výchovu mládeže lepší? Když dítě vidí dospělého s neidentifikovatelnou plechovkou v ruce, anebo když strká peníze svých rodičů do forbesu?

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Že máme dobře zaplatit za oficiální státní znak, hymnu nebo vlajku mi vůbec nevadí.
Že platíme přiblblé a diletantsky provedené billboardové "kampaně" politických stran a jednotlivých "politiků", navíc prováděné a zkasírované nevzdělanými povaleči - to mi teda vadí.