ČTVRTEČNÍ GLOSY 25.09.2008

Miroslava Macka
Vlastimil Tlustý žaluje televizi Novu, MF Dnes a premiéra Topolánka za pomluvu. "Komunikoval jsem s asistentem poslance Hojdara a ne s mafiány!" , brání se.
Jako by se to vzájemně vylučovalo....
Podivuhodné ovšem je, kterak je za to Tlustý vláčen v mediích, zatímco o Hojdarovi téměř ani slovo...

A tak budeme mít nové nahrávky státní hymny, prý slavnostnější. Docela by mne zajímalo, zda ty čtyři nové nahrávky učinil orchestr Národního divadla se sólisty a s dirigentem Bělohlávkem vlastenecky zadarmo, nebo za značný obnos z našich kapes. Ta informace by měla velikou vypovídací hodnotu!

Čtenář glos M. H. mi zaslal následující reakci na jednu z mých glos.
Poslední tři odstavce dnešních glos (23.9. 2008) mi hovoří z duše. Hlavně ten o rozhodnutích o vazbě. Problém je ovšem trochu širší. Je to hlavně popletení pojmu soudcovská nezávislost a soudcovská zodpovědnost. Soudce totiž nenese za své špatné rozhodnutí žádnou zodpovědnost. Pokud nechá někoho ve vazbě dlouhou dobu a nakonec se ukáže, že nejsou důkazy o spáchání činu, rozhodoval špatně a měl by být postižen. Zrovna tak když nevezme o vazby nebo předčasně propustí z vězení recidivistu a ten vzápětí spáchá další trestný čin, měl by nést soudce následky za špatné rozhodnutí. To nemá nic společného s nezávislostí, to je normální zodpovědnost za výkon zaměstnání! A ještě co se týká vazby: měla by být striktně omezena (asi na tři měsíce) a další prodloužení by nemělo být možné.