PONDĚLNÍ GLOSY 22.09.2008

Miroslava Macka
Myslím, že je nejvyšší čas zrušit peníze: jeví se totiž úplně zbytečné. Vždyť Vlastimil Tlustý kupříkladu pomáhal lidem okolo mafiána Mrázka jen tak, aby vyhověl náhodné známosti a Ivan Langer zase pomáhal dle vlastních slov podnikateli Sekyrovi (a tím Mrázkovi) s privatizací stavební firmy IPS z ryzího patriotismu....Ach jo!

Zato načasování "úniků" z dávných policejních odposlechů na dobu před krajskými volbami, tak jak jej praktikuje redaktor MF Dnes Kmenta, je docela pěkná sviňárna a je s podivem, že takové zasahování části policie do veřejného života (neboť jen naiva by si mohl myslet, že Kmentovy informace pocházejí odjinud a není jen něčí hlásnou troubou) je v Česku beztrestné.

A jak je pravidlem, důležitější než to, co se děje, je to, co se o tom říká: Topolánkova televizní tvrdá slova na adresu pražského primátora a prvního místopředsedy ODS Pavla Béma, že Bém jde už dlouho proti němu (neboť straní Tlustému), mohou mít na voliče mnohem nepříznivější dopad, než propírané aféry a celá kampaň ČSSD. Neboť nic nevadí voličům více, než nejednotnost a spory ve straně, se kterou sympatizují a kterou zamýšleli volit. Je nejvyšší čas, aby si vedení ODS uvědomilo, že hejtmani a krajské týmy jsou tím nejcennějším, čím ODS disponuje, neboť to je reservoir budoucích vrcholných politiků...

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká žádá milost pro bolševickou prokurátorku Brožovou - Polednovou. Důvod? "U těchto takzvaných starých zločinů jde zejména o pojmenování viníků, nikoliv o to, aby tito lidé seděli ve vězení."
Takže, dámy a pánové, jaké z toho plyne naučení? Páchejte zločiny dostatečně dlouho....nakonec i hromadní vrazi typu Jásira Arafata dostanou Nobelovu cenu míru....