ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.09.2008

Miroslava Macka
Biologičtí rodiče vyměněných děvčátek z Třebíče prohlašují u soudu, že ke svým skutečným dětem necítí lásku a zpětně litují, že si dcery vyměnili.
Navrhuji jim velice rozumné řešení: nechť si tedy dcery opět dobrovolně vymění. A bude po trápení a nemusejí se soudit o miliony....

Pak nevěřte na osud: řidič kamionu, který v červenci zavinil nehodu, při níž zemřeli dva lidé a dva byli těžce zraněni, dostal infarkt.Navíc měl na pravé noze podkolenní protézu, bral silná opiátová analgetika, kvůli řízení v opilosti byl bez řidičáku a navíc první den v práci.....

Čtenář glos j. M. mi zaslal následující miniúvahu:
Každá vláda potřebuje k dobrému vládnutí inteligentní opozici. Zdá se mi ovšem, že platí i
opak: blbá opozice dokáže časem svojí blbostí infikovat každou vládu...

Čtenář glos V. M. mi napsal k problematice ceny dálničních tabulí:
V dnešních glosách jste napsal o "neznámé" (a tedy asi přemrštěné) ceně za infotabule u dálnic.
Na mém názoru na naprostou zbytečnost tohoto zařízení se nic nemění (navíc, když teď bude možné získávat informace o uzavírkách z GPS) a jen mě překvapilo a zklamalo, že si p. ministr Řebíček takovou evidentní akci typu malá domů nedokáže pohlídat.


A čtenář glos M. T. taktéž k informačním tabulím na dálnicích:
Na dálničních tabulích je ještě jedna pozoruhodnost: zatím co v okolních zemích se tato telematika staví vždy za nájezdem na dálnice, aby případná zobrazená omezení (značky) platila v celém následujícím úseku, naše geni(ner)ální ředitelství dálnic je staví uprostřed úseků. Proč ?


A jeden nekorektní z Velké Británie:
Velice neatraktivní žena s hrubými rysy přichází se dvěma dětmi k Tescu a celou cestu ke vchodu jim hlasitě a sprostě spílá.
Vrátný u vchodu jí říká: "Dobrý den, madam, vítejte v Tescu. Máte nádherné dětičky, to jsou dvojčátka, že ano?
Ta tlustá, škaredá ženská přestane křičet na děti, popotáhne nosem a odsekne: "Samozřejmě, že nejsou. Starší má devět a mladší sedm. Proč si, ksakru, myslíš, že to jsou dvojčata? Copak vypadají stejně, ty idiote?!"

"To rozhodně ne," odpovídá jí vrátný. "Jen mi nejde na rozum, že by s Vámi někdo souložil dvakrát...