ÚTERNÍ GLOSY 16.09.2008

Miroslava Macka
Poslanec ODS Juraj Raninec, který právě vystoupil z klubu ODS, prohlašuje v rozhovoru pro Lidové noviny: ...nemám zájem pomáhat nástupu levice k moci...nemám zájem destabilizovat politickou situaci.....jsem přesvědčen, že ODS neškodím....
Svatá prostoto! Kdo toho naivu nominoval na kandidátku?

Jaksi tomu nerozumím: šéf pražské policie Petr Želázko končí ve fukci, ba dokonce měl být podle ministra vnitra Ivana Langera odvolán už dávno - "předešli bychom mnohým manažerským selháním" - a současně má být povýšen a koordinovat bezpečnostní opatření během českého předsednictví EU.
Nebo že by to chtěl Ivan Langer prostřednictvím tak špatného manažera Evropě "osladit"?

Konečně tu otázku někdo položil (týdeník Týden): Morava chtěl vyfotografovat dceru Olgy Zubové a později tím strašit zelenou poslankyni. Jak?

Po přečtení včerejším rozhovoru premiéra Topolánka s Hospodářskými novinami jsem jej, chudáka jednoho malého, politoval: před šesti lety převzal ODS a od té doby bojuje a bojuje s pozůstatky "opoziční smlouvy", reprezentované Vlastimilem Tlustým a mafiány spolčenými s politiky.
No vida, tak se hlavní viník všeho konečně našel... Ach jo....!

Premiér Topolánek se také mediím zmínil o výhrůžce smrtí, kterou dostal ve formě anonymního dopisu ve čtvrtek. Tedy, když jsem byl aktivním politikem, dostal jsem takových výhrůžek, včetně vyvraždění celé rodiny, desítky a desítky. Ty nejšťavnatější a nejbizarnější jsem si z medicinsko -literárního zájmu uschoval, ale zbůhdarma jimi obtěžovat media či policii?
Ale spíše u Mirka Topolánka, jak jej znám, jde o "fishing for compliment": o soucitnou podporu "tvrdého chlapíka", co se přesto nedá....

Nejen v Česku nad některými výroky soudů a soudců zůstává zdravý rozum stát. Rakušan dr. Erich Eder se nechal slyšet, že reklama na drahou tzv. Granderovu vodu, která prospívá jak zdraví lidí, tak růstu rostlin a na přístroje, měnící vodu z vodovodu na vodu zázračnou, je podvod. Firma jej promptně zažalovala a on dva roky chodil po soudech, než soudní proces ( s pomocí vědeckých důkazů) škobrtavě vyhrál.
Vrchní zemský soud ve Vídni ovšem uvedl v rozsudku: "Ne každé objektivně nesprávné a zavádějící sdělení zakládá podezření z podvodu, protože skutkovou podstatou podvodu ve smyslu § 146 Trestního zákoníku je úmysl obohatit se."
A tento úmysl dle Vrchního zemského soudu nebyl u firmy, která dosahuje mnohamilionového ročního obratu z prodeje Granderovy vody a technologie, uznán ani zřejmým, ani dokazatelným!!

Ale zpátky do českého blázince. Na dálnicích se začínají objevovat digitální cedule,které budou informovat řidiče o dění před nimi. Váže se však k nim jedna ryze česká zajímavost: zadavatel zakázky, Ředitelství silnic a dálnic, prý neví, kolik jedna tabule stojí. A jejich dodavatel, rakouská firma Kapsch, částku nechce zveřejnit.
Vychází mi z toho, že jde o částku neskutečně předraženou....

Kouzelný černohumorný vtip jsem tuhle zaslechl: České dráhy překonávají rychlostní rekordy, nasednete v Ostravě do rychlíku a za chvíli jste v mostě.